Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Український інноватор має бути зацікавлений реєструвати IP тут і здійснювати трансфер технологій за кордон, а не навпаки, – Олена Орлюк на форумі INVESTinUA
    27 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

    Український інноватор має бути зацікавлений реєструвати IP тут і здійснювати трансфер технологій за кордон, а не навпаки, – Олена Орлюк на форумі INVESTinUA

     

    Держава створює умови і механізми для інноваторів та креаторів, аби вони реєстрували свою інтелектуальну власність в Україні, отримували захист і винагороду в своїй країні, а не йшли за кордон.

     

    Національний ІР офіс працює над розбудовою сучасних та необхідних для цього сервісів. В центрі уваги — автор, винахідник, розробник, якому надається фаховий супровід, що сприяє успішній комерціалізації інтелектуальної власності. На цьому наголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк, виступаючи на Міжнародному інвестиційному форумі для інновацій INVESTinUA.

     

    Україна нарешті почала дивитись на потенціал ІР, але це потрібно було робити ще 20 років тому. В нас супер творча, креативна нація. Дуже багато розробок та інновацій, які створювались в Україні і зараз відомі в світі, зареєстровані, на жаль, не в нашій державі. Тож наше завдання — дати бачення і розуміння, що є сенс створювати та реєструвати інтелектуальну власність саме в Україні. А держава має надати необхідні інструменти і рівень захисту, який допоможе отримувати роялті і винагороди тут, здійснювати трансфер технологій за кордон і мати від цього фінансовий зиск, а не отримувати звідти те, що ми самі зробили”.

     

     

    За словами Олени Орлюк, внесок ІР в економіку країни має значний потенціал і важливу репутаційну складову для інвестора, як внутрішнього, так і зовнішнього:

     

    На сьогоднішній день серед ключових запитів від інвесторів, які готові заходити в Україну: яким чином у нашій державі врегульовується політика в сфері інтелектуальної власності; як вирішуються питання трансферу технологій; як розподіляються права та їх захист тощо. Ці питання хвилюють як європейських інвесторів, так і представників американського бізнесу.

     

    Ми співпрацюємо з нашими державними інституціями, бізнес асоціаціями та міжнародними партнерами для покращення наших сервісів і відкриття нових можливостей для креаторів й інноваторів. Наприклад, у рамках співпраці ІР офісу з WIPO та ЕUІPО залучаються інструменти, спрямовані на підтримку українського інноваційного та креативного секторів.

     

     

    Також представники українського малого та середнього бізнесу можуть звернутися до SME Fund. Й лише за 2023 рік понад 50 наших МСП скористалися можливостями відшкодування витрат на правову охорону об’єктів інтелектуальної власності в ЄС”, — наголосила керівниця ІР офісу.

     

    Вже зараз індустрії, що спираються на інтелектуальну власність, займають істотну частку ВВП найбільш розвинених країн світу. І Україна має тут значний потенціал.

     

     

    ІР офіс у своїй діяльності концентрується на підтримці розробника і поясненнях: чому і коли потрібно реєструвати і як комерціалізувати свої інтелектуальні доробки. Адже сьогодні, відповідно до звіту Європейського офісу інтелектуальної власності, 40% ВВП ЄС — це внесок індустрій з інтелектуальною власністю. Подібна картина й у США. І ми маємо рухатись у цей бік.

     

    Ми також активно працюємо у напрямку підвищення ефективності захисту ІР-прав в Україні. Зараз плануємо відновити роботу Апеляційної палати (як тільки пройдуть відповідні нормативні зміни) та впроваджуємо альтернативні способи вирішення спорів, а саме — медіацію. Також відкрили Центр спостереження за порушеннями ІР-прав за аналогією з європейською Обсерваторією, що працює під егідою EUIPO, з яким ми реалізуємо конкретні кроки зі співпраці. Підтримуємо також запуск ІР-суду в Україні”, — констатувала Олена Орлюк.

     

     

     

    Довідково:

     

    Міжнародний інвестиційний форум для інновацій INVESTinUA має на меті зміцнити інноваційну екосистему в Україні, сприяти залученню інвестицій у важливі галузі та підтримати зростання молодих стартапів. Захід зосереджується на обміні ідеями, передовими технологіями та кращими практиками в інноваційній сфері.

     

    Фото надано організаторами форуму INVESTinUA.

     

    Читайте також:

     

    EUIPO: розширено охоплення та бюджет фонду підтримки МСП – SME Fund 2023

     

    ІР офіс поінформував учасників Діалогу з права інтелектуальної власності Україна-ЄС про основні досягнення в ІР-сфері

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає