Візит такої високоповажної делегації на чолі з Виконавчим директором EUIPO Жоао Неграу означає, що на українську ІР-сферу чекає велике спільне майбутнє разом з ЄС. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк, відкриваючи захід “Створюємо сьогодні стійку IP-платформу для завтрашнього дня”. Вона подякувала за цей важливий візит в Україну очільнику EUIPO та своїм колегам – очільникам ІР офісів Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Молдови, які сьогодні тут.
Олена Орлюк зазначила про те, що навесні цього року український ІР офіс підписав Декларацію про наміри з патентними відомствами Польщі, Литви, Латвії та Естонії, яка направлена на розвиток інноваційного, креативного секторів та інтелектуальної власності. Цей документ уже реалізовується на практиці.
Спочатку через пандемію, а потім через повномасштабне російське вторгнення активність творців знизилася. “Але завдяки діям уряду, величезній підтримці міжнародної спільноти, відданості ІР сфери та щоденній роботі ІР офісу ситуацію вдалося змінити. Зараз за кількістю поданих заявок на об’єкти інтелектуальної власності ми починаємо виходити на показники до повномасштабного вторгнення”, – зазначила Олена Орлюк.
Серед кроків, які зараз здійснюються ІР офісом, його очільниця виділила посилення професійного корпусу, підтримку, розвиток і підвищення кваліфікації експертів, які мають забезпечувати той рівень експертної роботи для інноваторів, креаторів, творців, розробників, який відповідає рівню ЄС.
“Ми маємо надавати такий рівень сервісів, які відповідатимуть кращим європейським практикам. Ми розуміємо як важливо підвищувати захист ІР-прав, тому також долучаємося до розбудови політик та інструментів й у цьому контексті. Ми сподіваємося, що Вищий суд з питань інтелектуальної власності розпочне свою процесуальну діяльність. Також ми працюємо над розбудовою механізмів адміністративного оскарження. Зокрема, очікуємо на старт роботи Апеляційної палати.
На базі ІР офісу створено Центр медіації та посередництва, адже бізнес заслуговує на швидкі та ефективні процедури захисту.
Також створено Центр спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності, який має на меті сприяти розробці ефективних механізмів протидії контрафакту”, – акцентувала Олена Орлюк.
Очільниця IP офісу додала, що одним із важливих завдань для України є також підвищення культури інтелектуальної власності. Йдеться не просто про популяризацію інтелектуальної власності, а й про захист прав інноватора, креатора, творця з тим, щоб він міг комерціалізувати свої розробки. Для цього на базі ІР офісу засновано Національний хаб інтелектуальної власності та інновацій (IP&I Hub). Це майданчик, який допоможе автору, винахіднику, креатору показати своє рішення, отримати ІР охорону і розуміння та допомогу, як це комерціалізувати.
«Україна – це велика креативна та інноваційна нація. І ми зі свого боку сприятимемо розвиткові та підтримці цього потенціалу», – резюмувала Олена Орлюк.
Довідково:
23-24 жовтня до Києва з візитом прибули представники Європейського відомства з інтелектуальної власності (EUIPO) та представники європейських ІР офісів (Intellectual Property) – з Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Молдови. Серед пріоритетів зустрічей стало обговорення потреб IP спільноти України та визначення короткострокових пріоритетів, необхідних для вступу України до ЄС.
Фото: Юрій Бєлах
Читайте також:
Коментарів немає