Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Розвиток інноваційної діяльності у ЗВО: відбулися заходи мережі TISC у Луцьку та Запоріжжі
    28 Травня 2024 Коментарів немає Irena

    Розвиток інноваційної діяльності у ЗВО: відбулися заходи мережі TISC у Луцьку та Запоріжжі

     

    Науковий івент, всеукраїнський форум та інші зустрічі було організовано спільно з фахівцями ІР офісу.

     

    У межах розвитку інноваційної діяльності регіонів України, підтримки інноваційних стартапів закладів вищої освіти (ЗВО) та реалізації міжнародного проєкту TISC в Україні представники IP офісу провели низку заходів.

     

    ЛНТУ: розвиток інноваційних стартапів

     

    Зокрема, в Луцькому національному технічному університеті (ЛНТУ) відбувся науковий івент “Інноваційні стартапи ЛНТУ”.

     

    З вітальним словом виступив заступник директора IP офісу Ігор Паренчук:

     

    “Інтелектуальна власність відіграє ключову роль у провадженні інноваційної діяльності та успішній комерціалізації інноваційних проєктів і стартапів. Визначення рівня готовності технології (TRL) допомагає зрозуміти, на якій стадії розробки знаходиться проєкт, і які кроки необхідно зробити для його подальшого розвитку. Врегулювання правовідносин між різними суб’єктами, залученими у створення технологій, є критично важливим. Це стосується закладів вищої освіти, студентів, аспірантів, викладачів, запрошених дослідників, грантодавців та інших суб’єктів інноваційної діяльності. Чітке розуміння та побудова стратегії ефективної охорони прав інтелектуальної власності, укладення відповідних угод дозволяють уникнути потенційних конфліктів та забезпечити ефективну комерціалізацію інновацій у майбутньому”.

     

    Здобувачі та науковці університету представили власні ідеї для стартапів перед стейкхолдерами, інвесторами, представниками бізнесу та партнерами ЛНТУ. Захід ініційовано за проєктом AccEnt “Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти”.

     

    Команда IP офісу: Анастасія Ярмолюк (ліворуч), Ігор Паренчук, Марина Зенова. Фото: ЛНТУ

     

    З темою “Стратегічне управління інтелектуальною власністю” виступили начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) Анастасія Ярмолюк та начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу Марина Зенова.

     

    “Інкубація та акселерація відіграють неймовірно важливу роль у розвитку успішних стартапів. Головний офіс TISC IP офісу та Центри підтримки технологій та інновацій на базі університетів допомагають винахідникам, інноваторам, авторам, креаторам, стартаперам перетворювати свої розробки на успішно комерціалізовані інноваційні продукти. Ця допомога є важливою для команд винахідників та інноваторів, які працюють над інноваційними ідеями та технологіями. Тісна співпраця студентів, аспірантів, викладачів та дослідників з реальним бізнес-середовищем дозволяє комерціалізувати наукові розробки та перетворити їх на життєздатні стартапи. Майданчики торгово-промислових палат та індустріальних парків відіграють ключову роль, надаючи простір для такої співпраці та налагодження зв’язків з потенційними інвесторами та партнерами. Саме тому ми маємо приділяти велику увагу розвитку таких програм у тісній співпраці між університетами, науковими установами, бізнесом та державою”, ‒ зазначила Анастасія Ярмолюк.

     

    У свою чергу Марина Зенова підкреслила важливість ефективної IP стратегії:

     

    “Студентські та академічні стартапи, які зароджуються в університетському середовищі, мають величезний потенціал, але водночас стикаються з особливими викликами у IP сфері. Важливо чітко визначити та задокументувати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, створені студентами, викладачами чи дослідниками під час навчального процесу або наукових досліджень. Це дозволить уникнути майбутніх суперечок і забезпечить чіткі правовідносини між усіма залученими сторонами. Крім того, ретельно розроблена стратегія інтелектуальної власності допоможе визначити найбільш ефективні способи захисту та комерціалізації інновацій, наприклад через патентування, ліцензування чи створення спінофф-компаній. Вона також сприятиме залученню інвестицій та формуванню довгострокових конкурентних переваг на ринку”.

     


    Учасники наукового івенту представили унікальні стартапи. Фото: ЛНТУ

     

    Найочікуванішою частиною заходу була презентація самих проєктів, яка викликала величезний інтерес. Усі представлені стартапи відрізнялися актуальністю, новизною та потенціалом для подальшого розвитку й комерціалізації.

     

    Зокрема, серед них були:

     

    • звуковий 3D сканер ‒ інноваційне рішення для тривимірного сканування об’єктів за допомогою звукових хвиль;
    • автомобільна система живлення ‒ перспективна технологія для гарантування безпеки руху на дорогах;
    • багатошарові чіпси ‒ розробка нових харчових продуктів з унікальною багатошаровою структурою;
    • мобільний робот-маніпулятор ‒ автоматизована система для виконання різноманітних завдань;
    • розробка архітектурних та планувальних рішень на прикладі проєкту відновлення міста Авдіївка – проєкт-переможець міжнародного конкурсу, комплексне бачення відбудови зруйнованих населених пунктів та багато інших.

     

    За підсумками було сформовано каталог інноваційних стартапів ЛНТУ з метою залучення інвесторів та отримання їх подальшої підтримки з питань інтелектуальної власності та інновацій.

     

    ВНУ: подальша співпраця

     

    Окрім того, представники IP офісу провели робочу зустріч у Волинському національному університеті імені Лесі Українки (ВНУ) ‒ учасником мережі TISC, обговоривши такі питання:

     

    • подальша співпраця у межах розвитку мережі TISC щодо організації та проведення спільних заходів та проєктів;
    • матчмейкінг освіти та науки, бізнесу та місцевої влади;
    • підтримка регіональних інноваційних проєктів із залученням суб’єктів інноваційної екосистеми: торгово-промислових палат, індустріальних парків, ЗВО, наукових установ в аспекті правової, експертної підтримки та консалтингу з питань інтелектуальної власності та інновацій.

     


    Представники IP офісу обговорили подальшу співпрацю з Христиною Мельничук, представницею TISC, фахівчинею науково-дослідної частини ВНУ.

     

    Запорізька політехніка: всеукраїнський форум

     

    На базі Національного університету “Запорізька політехніка” відбувся Всеукраїнський форум з міжнародною участю “Наука для молоді – 2024”.

     

     

    Спікерами форуму виступили представники наукової спільноти України, Польщі та Великої Британії.

     

    Головні теми обговорення:

     

    • компетентності та навички, що формують портфоліо молодого вченого;
    • як представити свою наукову ідею (не)цільовій аудиторії;
    • роль студентських досліджень у розвитку потенціалу українських наукових шкіл;
    • як написати грантову заявку для розробки та реалізації наукових й інноваційних проєктів;
    • протистояння викликам, з якими стикаються науковці під час розробки інноваційних проєктів;
    • як вивести свою інженерну наукову розробку на новий рівень і надати їй практичного застосування;
    • підтримка наукової діяльності молодих учених у європейських та вітчизняних університетах.

     

    Заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації IP офісу Ігор Шевченко розглянув Європейську мережу підтримки інновацій та вчених, програми інноваційних екосистем та J-1 Soft Landing Program.

     

    Окрім того виступила представниця Київського академічного університету (КАУ), на базі якого відкрито Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), Наталія Гаращенко. Керівниця кафедри менеджменту інновацій, координатор менторської програми студентських стартапів висвітлила тему “Інноваційна діяльність науковці: можливості та виклики”.

     

    Ігор Шевченко, Наталія Гаращенко

     

    Учасники зосередили увагу на програмах підтримки науковців та інноваційних проєктів, а також на можливостях та програмах для молодих вчених.

     

    Читайте також:

     

    Як центри TISC стимулюють стартапи: в українських університетах відбулась серія заходів спільно з IP офісом

     

    TISC talk: роль розбудови ефективної інноваційної екосистеми у контексті стратегічного розвитку України

     

    IP&I for Science and Business: ВОІВ продовжить підтримку TISC в Україні

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає