Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • TISC talk: роль розбудови ефективної інноваційної екосистеми у контексті стратегічного розвитку України
    15 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

    TISC talk: роль розбудови ефективної інноваційної екосистеми у контексті стратегічного розвитку України

     

    Під час IP&I for Science and Business говорили про TISC – один із головних елементів створення та функціонування регіональних інноваційних хабів. 

     

    Під час організованого IP офісом заходу IP&I for Science and Business відбулася нетворкінг-сесія TISC talk.

     

    TISC – один із головних елементів створення та функціонування регіональних інноваційних хабів. Завдання мережі TISC – допомога винахідникам, інноваторам, авторам, креаторам, стартапам з питань консалтингу щодо охорони прав інтелектуальної власності, комерціалізації та трансферу технологій, розвитку інноваційної діяльності та забезпечення доступу до патентної інформації.

     

    Спікерами сесії стали:

     

    Ольга Кронда – начальник департаменту розвитку інновацій ІР офісу;

    Анастасія Ярмолюк – начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій ІР офісу;

    Ігор Таранов – начальник відділу “Офіс Горизонт Європа в Україні” Національного фонду досліджень України;

    Олексій Васильєв – патентний повірений, кандидат технічних наук, директор асоціації “Інформатіо-консорціум”.

     

    Виступ Ольги Кронди був присвячений презентації National IP&Innovations Hub як рушію розвитку інноваційного потенціалу України. Пані Ольга відзначила важливість формування середовища однодумців для розвитку інноваційної екосистеми та детальніше розповіла про мету та можливості національного хабу:

     

    “Хаб має стати ефективним механізмом, майданчиком для комунікації винахідників, бізнесу, інвесторів. Ми вбачаємо у цьому великий потенціал та можливості, адже без інноваційного розвитку неможливий прогрес держави та ефективна повоєнна відбудова”.

     

    Ольга Кронда

     

    Ігор Таранов сфокусував свій виступ на тому, які можливості для розвитку інноваційного середовища може надати “Офіс Горизонт Європа в Україні”. Програма триватиме у 2021-2027 роках із загальним бюджетом понад 95,5 мільярдів євро. Вона концентрується на спільному подоланні нових глобальних викликів, розвитку передової науки та підтримки досліджень світового рівня, впровадженні інновацій для підвищення конкурентоспроможності:

     

    “Основна мета проєкту – знизити бар’єри для українських дослідників та інноваторів до співпраці на європейському рівні і поглибити їхню інтеграцію до науково-дослідницької діяльності та ініціатив, які фінансуються ЄС”.

     

    Ігор Таранов

     

    Анастасія Ярмолюк у своєму виступі зосередилася на розвитку, стратегії та перспективах розбудови та функціонування мережі TISC в Україні. А також детальніше розповіла про напрямки міжнародного співробітництва, обмін найкращими практиками, досвідом та історіями успіху:

     

    “Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг зазначив, що в усьому світі TISCs є важливим механізмом, який сприяє розвитку інновацій і, зокрема, розвитку інноваційної діяльності. Ми розширюємо послуги TISC і концентруємося не тільки на наданні якісних послуг у сфері права інтелектуальної власності, а й також сприяємо забезпеченню комерціалізації та трансферу технологій. Цього року ми працювали в аспекті стратегії відновлення, оскільки відбудовували нашу мережу TISCs в умовах війни, а надалі переходимо до стратегії розвитку. Розвиток, зокрема передбачає створення регіональних TISCs, орієнтованих на виявлення та використання інноваційного потенціалу; інтеграцію надійних послуг з прискорення доступу до інформації; глобальну співпрацю шляхом розвитку партнерських відносин з ВОІВ та існуючими TISCs по всьому світу; постійне оцінювання та механізм зворотного зв’язку”.

     

    Анастасія Ярмолюк

     

    Олексій Васильєв свій виступ приділив поясненню того, що таке патентні інформаційні аналітичні системи професійного призначення для мережі TISC. А також розповів, як представникам регіональних TISCs отримати до них доступ. Детальніше зупинився на організації патентного пошуку та функціональному порівнянні патентних систем:

     

    “Інформаційне забезпечення діяльності TISCs, інноваційної роботи, винахідницьких процесів має досить важливе значення і повинно здійснюватися постійно на всьому інноваційному циклі – починаючи від виникнення ідеї і закінчуючи впровадженням виробництва. Це допоможе не втрачати всі наявні можливості”.

     

    Олексій Васильєв

     

    Відео трансляції заходу дивіться на ютуб-каналі IP офісу:

     

     

    Читайте також:

     

    Дискусійна панель TISC Impact: досвід, виклики та перспективи

     

    Названо переможців Lab2Market UA: які новітні розробки представили команди інноваційного проєкту IP офісу

     

    Маємо посилювати спроможності держави у підтримці інноваторів, науковців, винахідників, креаторів, — Олена Орлюк на IP&I for Science and Business

     

    “Потрібно повернути культ успішного науковця” – синергію науки та бізнесу обговорили на IP&I for Science and Business

     

    IP&I for Science and Business: ВОІВ продовжить підтримку TISC в Україні

     

    Інтелектуальна власність та інновації для науки та бізнесу: стартував IP&I for Science and Business (дивіться наживо)

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає