Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Запуск роботи спеціалізованого ІР суду є одним із шляхів для захисту комерційних інвестицій в Україну – Олена Орлюк під час круглого столу, організованого британським Мін’юстом
    26 Квітня 2024 Коментарів немає Irena

    Запуск роботи спеціалізованого ІР суду є одним із шляхів для захисту комерційних інвестицій в Україну – Олена Орлюк під час круглого столу, організованого британським Мін’юстом

     

    Сьогодні велика кількість українських компаній розробляє сучасні технологічні рішення у найважливіших галузях, таких як DefenseTech, MedTech, ІТ, штучний інтелект. Завдяки цьому вони роблять свій внесок у світовий інноваційний технологічний розвиток, а також посилюють обороноздатність нашої країни та її економіку в умовах війни, надаючи пріоритет збереженню життя наших військових та мінімізації шкоди для цивільних і інфраструктури. І ці технологічні розробки потребують надійного захисту.

     

    На цьому наголосила очільниця українського ІР офісу Олена Орлюк під час виступу на круглому столі, організованому Міністерством юстиції Великої Британії та Британським інститутом міжнародного та порівняльного права (British Institute for International and Comparative Law, BIICL) 24 квітня 2024 року. Захід був присвячений питанням розблокування інвестицій в Україну, зокрема шляхом вдосконалення механізмів вирішення спорів для заохочення, підтримки та захисту комерційних інвестицій.

     

    Директорка ІР офісу долучилася в онлайн форматі до дискусії, присвяченої великим ідеям та потенційним рішенням для України. До цієї дискусії долучились:

     

    • Лорд Томас (Lord Thomas of Cwmgied), колишній Лорд – головний суддя Англії та Уельсу, президент Катарського міжнародного суду,
    • Сергій Іонушас, народний депутат України,
    • партнери міжнародних юридичних компаній та інші спікери.

     

    Олена Орлюк наголосила на тому, що розвиток інноваційної екосистеми в Україні також має ключове значення в контексті європейської інтеграції нашої держави. У листопаді 2023 року Єврокомісія у своєму звіті відзначила значний прогрес України у реалізації необхідних кроків на шляху до членства в ЄС і зазначила низку рекомендацій, які необхідно виконати. Серед них – запуск Вищого суду з питань інтелектуальної власності (ІР суд), який був формально створений у 2017 році, проте так і не почав функціонувати. На необхідності запуску в Україні ІР суду також акцентують увагу й американські партнери.

     

    Але поки українське суспільство чекає на старт роботи спеціалізованого суду, ІР офіс працює над перезапуском адміністративного механізму захисту (який забезпечуватиме Апеляційна палата ІР офісу), а також розвитком ІР медіації. Для цього на базі ІР офісу запущений Центр медіації та посередництва.

     

    “Надійна система захисту прав інтелектуальної власності має вирішальне значення для розвитку інноваційних секторів економіки, інвестиційної привабливості та економічного зростання. Тому ІР офіс максимально підтримує якнайшвидше створення в Україні ІР суду та докладає до цього активних зусиль”, – зазначила Олена Орлюк.

     

    Очільниця IP офісу переконана, що запровадження в Україні спеціалізованого судочинства у сфері ІР стане позитивним сигналом для інвесторів та залучення іноземних комерційних інвестицій.

     

    Читайте також:

     

    IP Week 2024: суди, адміністративний та позасудові способи захисту (відео)

     

    Як буде працювати український IP офіс найближчі 5 років: Стратегія розвитку УКРНОІВІ 2024-2028

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає