IP офіс готовий поглиблено співпрацювати з правоохоронними органами для захисту прав інтелектуальної власності у сфері охорони здоровʼя. Йдеться про тренінгові і навчальні програми, надання майданчиків для комунікації та проведення просвітницьких заходів. Про це заявила директорка ІР офісу Олена Орлюк під час круглого столу, присвяченого боротьбі з фальсифікованою та контрафактною продукцією у сфері охорони здоров’я. Захід організовувала Американська торговельна палата (ACC) в Україні.
“ІР офіс готовий розробити спеціальні програми для поглиблення знань працівників правоохоронних органів стосовно порушення прав інтелектуальної власності. Це допоможе у складанні процесуальних документів та підвищить ефективність роботи правоохоронців у боротьбі з фальсифікатом у сфері охорони здоров’я.
Крім того, ми працюємо над новими методиками для проведення експертиз об’єктів інтелектуальної власності, що стосуються лікарських засобів, медичних виробів, які враховують міжнародний досвід та компетенції експертного корпусу ІР офісу у проведенні експертизи заявок на винаходи та корисні моделі, торговельні марки тощо.
Ми підтримуємо ідею, що методики проведення експертизи в ІР офісі мають лежати в основі методик проведення судової експертизи об’єктів права інтелектуальної власності. Також ІР офіс активно працює над тим, щоби повага до інтелектуальної власності стала частиною культури наших громадян, а ефективний захист ІР прав був складовою державної політики України”, – наголосила Олена Орлюк.
До круглого столу були залучені:
У зустрічі також взяв участь Доріан Мазуркевич, Аташе з питань інтелектуальної власності Посольства США в Україні та представники The US Food and Drug Administration, Office of Criminal Investigations (FDA-OCI), пацієнтських організацій.
Також очільниця ІР офісу підтвердила готовність зробити аналітичне дослідження щодо порушення прав ІВ у галузі охорони здоровʼя та опрацювати його у межах Центру спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності.
“Ми створили на базі ІР офісу Центр спостереження IPR. Це базовий майданчик для збору та аналізу інформації. І тема боротьби з фальсифікатами та контрафактом, контрабандою у сфері охорони здоровʼя може стати першим успішним кейсом, який ми готові з партнерами дуже швидко опрацювати і подати як аналітичний звіт щодо порушень прав інтелектуальної власності, враховуючи наявні у нас статистичні дані”, – зазначила керівниця ІР офісу.
Довідково:
Мета круглого столу — обговорити з бізнес-спільнотою розслідування у сфері фальсифікації та контрафакту, контрабанди лікарських засобів та пошуку потенційних шляхів боротьби з фальсифікованою та контрафактною продукцією, а також контрабандою у фармацевтичній сфері.
Зокрема, також обговорили:
Круглий стіл відбувся 13 вересня 2023 року у змішаному форматі.
Фото: АСС
Читайте також:
IP офіс поглиблює співпрацю з USPTO
Коментарів немає