Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Держмитслужба та ІР офіс об’єднують зусилля задля посилення боротьби з контрафактом
  19 Березня 2024 Коментарів немає Irena

  Держмитслужба та ІР офіс об’єднують зусилля задля посилення боротьби з контрафактом

   

  Боротьба з контрафактною продукцією та сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України – одні зі стратегічних напрямків роботи Держмитслужби на найближчі роки. Розбудова ефективної інфраструктури для упередження та боротьби з піратством та контрафактом – серед пріоритетів діяльності Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс).

   

  Досягнення позитивного результату у боротьбі з контрафактною продукцією можливе лише у тісній взаємодії та комунікації митниці з іншими державними інституціями, зокрема – з ІР офісом.

   

  Про це йшлося під час зустрічі представників Державної митної служби України та ІР офісу.

   

   

  Участь у зустрічі взяли:

   

  • Сергій Звягінцев, очільник Держмитслужби;
  • Владислав Суворов, заступник Голови Держмитслужби;
  • Максим Тарадай, заступник директора Департаменту нетарифного регулювання Держмитслужби
  • Олена Орлюк, очільниця ІР офісу;
  • Владислав Білоцький, заступник директора ІР офісу;
  • Олександра Косенко, начальниця Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності ІР офісу.

   

   

  «Контрафактна продукція несе загрозу здоров’ю споживачів та завдає значної шкоди економіці держави. Захист прав інтелектуальної власності в цілому у державі є визначальним маркером, який значною мірою впливає на інвестиційну привабливість держави. Відтак потреба у розвитку та побудові комунікації з основними стейкхолдерами збільшується, враховуючи сучасні підходи та виклики», – зауважив Сергій Звягінцев.

   

  Україна має продовжувати вдосконалювати систему захисту прав інтелектуальної власності, зокрема шляхом боротьби з піратством та контрафактною продукцією. Це не лише євроінтеграційна вимога, а й потреба часу, адже контрафакт і піратство – це небезпечні явища для суспільства та економіки країни. На цьому акцентувала Олена Орлюк:

   

  «Наявні виклики вимагають комплексного підходу до посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Саме тому ми наприкінці минулого року започаткували на базі нашого ІР офісу Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності, який вже активно розпочав свою діяльність. Ми прагнемо об’єднати широке коло зацікавлених осіб, представників митних та правоохоронних органів, бізнесу, громадських організацій для того, щоб напрацьовувати ефективні інструменти для боротьби з контрафактом та піратством», – зазначила очільниця ІР офісу.

   

  Cергій Звягінцев та Олена Орлюк

   

  За результатами зустрічі виконуючий обов’язки Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев та директорка ІР офісу Олена Орлюк підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво, що закладає підґрунтя для розбудови ефективної співпраці та партнерства у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

   

  Метою такої взаємодії є консолідація зусиль, спрямованих на вдосконалення нормативно-правових актів у сфері сприяння захисту прав інтелектуальної власності та розвитку освітніх й просвітницьких заходів.

   

  Реалізація положень Меморандуму дозволить Держмитслужбі та ІР офісу, спираючись на експертні знання кожного, вивести захист права інтелектуальної власності на новий, значно більш ефективний рівень.

   

   

  Фото Держмитслужби.

   

  Читайте також:

   

  Як відрізнити підробку від оригіналу: фахівці IP офісу провели воркшоп для школярів

   

  Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає