Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Як створити стійку систему для конкурентоспроможності України у IP-галузі на міжнародному рівні – підсумки дискусії
    24 Жовтня 2023 Коментарів немає Alex

    Як створити стійку систему для конкурентоспроможності України у IP-галузі на міжнародному рівні – підсумки дискусії

     

    Учасники дводенної зустрічі ЄС – Україна обговорили шляхи гармонізації права інтелектуальної власності та суміжних сфер із законодавством Європи.

     

    Під час панельної дискусії “Інтелектуальна власність – створення стійкої системи для інноваційної та конкурентоспроможної України сьогодні”, що відбулася у рамках дводенної зустрічі ЄС – Україна у Києві, учасники обговорили вплив війни на ІВ, креативний сектор та інноваційну екосистему. А також шляхи посилення структурованого діалогу між EUIPO та українським IP офісом, які можливо реалізувати, попри повномасштабне вторгнення росії.

    Модератором дискусії виступив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак.

     

    Богдан Падучак

     

    Зокрема, торкнулися таких питань:

    • пріоритети інтелектуальної власності на коротко- та середньострокову перспективу;
    • кроки для підтримки стійкості системи інтелектуальної власності, включаючи очікування від IP-інституцій ЄС;
    • стан гармонізації права інтелектуальної власності та суміжних сфер із законодавством ЄС;
    • проєкти, спрямовані на протидію негативним наслідкам війни;
    • проєкти розвитку.

     

    Учасниками дискусії стали представники Мінекономіки, Мінкультури, Міносвіти, Верховного Суду, Державної митної служби, Нацполіції, Бюро економічної безпеки, Торгово-промислової палати, ICC Ukraine, Спілки українських підприємців, корпорації УКРВИНПРОМ, Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, Національної асоціації патентних повірених, НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України.

     

     

    Представники одностайно дійшли згоди щодо необхідності посилення структурованого діалогу між Україною та ЄС у сфері інтелектуальної власності. Зокрема щодо обміну досвідом і найкращими практиками в частині комерціалізації ІВ, а також у питанні гармонізації законодавства нашої країни та Європейського Союзу.

     

    “Наразі дуже важливо говорити про комерціалізацію об’єктів інтелектуальної власності саме у контексті гармонізації українського законодавства; різноманітних інструментів, які таке партнерство може дати щодо сприяння малому та середньому бізнесу, університетам та науковим установам. Тому для нас таким важливим є досвід колег із ІР офісів держав-членів ЄС та EUIPO у цьому питанні”, – зазначив директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України Юрій Капіца.

     

    Юрій Капіца

     

    Підсумовуючи дискусію, директорка українського IP офісу Олена Орлюк подякувала за участь колегам із представництва ЄС в Україні, EUIPO та колегам із європейських IP офісів за предметний діалог та підтримку у ці непрості для України часи.

     

    Як зауважила пані Орлюк, Україна створює інтелектуальний продукт, який достойний бути на європейському та світовому ринках. Саме тому для нас важливо мати інформаційне забезпечення та супровід такої ж якості:

     

    “Для нас важливо підвищувати рівень нашої культури інтелектуальної власності для того, щоб в Україні ми вміли краще захищати та комерціалізовувати інтелектуальний капітал. Саме тому для нас таким цінним є досвід європейських колег щодо гармонізації та імплементації практик та законодавства в сфері ІВ.
    Наш Офіс завжди готовий бути майданчиком співпраці з європейськими колегами. Нам усім разом будувати європейське майбутнє. Ми здобудемо перемогу і зможемо жити за тими стандартами, які притаманні цивілізованому суспільству, і які Україна щоденно виборює”.

     

    Олена Орлюк та Жоао Неграу (ліворуч)

    У свою чергу виконавчий директор Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) Жоао Неграу ще раз підкреслив важливість розвитку IP-галузі задля подальшої відбудови України:

     

    “Статистика та численні дослідження доводять величезний внесок, який інтелектуальна власність робить в економіку країни. Саме тому настільки важливо підтримувати і розвивати цю галузь”.

     

     

     

    Читайте також:

    Керівники IP офісів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Молдови – про ініціативи з підтримки української ІР-сфери

     

    ЄС та Україна домовилися про підтримку інтеграції України до системи інтелектуальної власності ЄС

     

    “Активна підтримка України – наш пріоритет”, – Жоао Неграу, виконавчий директор EUIPO

     

    Україна долучилась до регіональної програми ЄС з підтримки сфери інтелектуальної власності

     

    Прогрес в IP-сфері виводить співпрацю України та Євросоюзу на новий рівень, – заступник голови представництва ЄС Ремі Дюфло

     

    Україна має надавати такий рівень сервісів в ІР-сфері, який відповідатиме кращим європейським практикам, – Олена Орлюк

     

    Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення України, – заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів

    Alex
    Alex
    administrator

    Коментарів немає