Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Міжнародна співпраця та обмін досвідом: український IP офіс взяв участь у 5th IP Case Law Conference 2024
  06 Травня 2024 Коментарів немає Irena

  Міжнародна співпраця та обмін досвідом: український IP офіс взяв участь у 5th IP Case Law Conference 2024

   

  Під час конференції визначили ключові напрями подальшого співробітництва з EUIPO та національними IP відомствами інших країн.

   

  На базі Європейського офісу з інтелектуальної власності (EUIPO) відбулась 5th IP Case Law Conference 2024. Участь у конференцію взяли і представники українського ІР офісу, а саме:

   

  • Юрій Романюк, начальник Департаменту захисту прав інтелектуальної власності,
  • Юлія Горбик, начальник Департаменту забезпечення роботи Апеляційної палати,
  • Анастасія Могелюк, провідний професіонал з інтелектуальної власності Центру спостереження з питань порушень IP прав.

   

  Під час конференції представники ІР офісу відвідали лекції з питань захисту обʼєктів інтелектуальної власності, спікерами яких виступили провідні експерти: судді Європейського суду, члени Апеляційної палати EUIPO, представники бізнесу.

   

  Конференція складалася з 7 основних сесій, під час яких було розглянуто такі теми:

   

  • ключові моменти розгляду європейських судових справ та справ Апеляційної палати щодо обʼєктів інтелектуальної власності;
  • підстави надання відмов у реєстрації торговельних марок та промислових зразків;
  • охорона обʼєктів інтелектуальної власності в еру штучного інтелекту та метавсесвіту;
  • реєстрація обʼєктів авторського права та їх співвідношення з обʼєктами промислової власності;
  • нові перспективи для охорони географічних найменувань;
  • гармонізація законодавства щодо обʼєктів промислової власності.

   

  .   

   

  У перший день конференції представники ІР офісу мали нагоду провести зустріч з представниками EUIPO й колегами з Грузії та Молдови, метою якої є тісна співпраця учасників проєкту EU4IP. Серед іншого домовились про обмін досвідом щодо роботи Апеляційної палати.

   

  У другий день конференції представники ІР офісу взяли участь у робочій групі з представниками Європейської обсерваторії захисту інтелектуальної власності (EU Observatory on Infringements of IPRs) й колегами національних IP відомств Грузії та Молдови.

   

  Обговорили реалізацію проєкту EU4IP, зокрема ключові моменти співпраці щодо впровадження Центрів спостереження на базі національних відомств учасників цієї програми. Запланували провести робочі зустрічі національних Центрів спостережень IPR.

   

  Робоча зустріч делегацій національних IP відомств (України, Грузії та Молдови) з керівництвом Європейської обсерваторії

   

  Європейська обсерваторія у свою чергу представила основні напрями її діяльності та поділилась набутою практикою щодо боротьби з порушеннями IP прав.

   

  “Обмін досвідом з Європейською обсерваторією є пріоритетним для нашого Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності. ІР офіс зацікавлений в отриманні рекомендацій щодо впровадження ефективних інструментів у боротьбі з порушеннями у IP сфері, зокрема для створення національного єдиного порталу з питань захисту прав інтелектуальної власності на прикладі Intellectual Property Enforcement Portal”, – зазначила Анастасія Могелюк, провідний професіонал з інтелектуальної власності Центру спостереження українського IP офісу.

   

  Участь у конференції сприятиме впровадженню набутих знань на практиці щодо захисту прав інтелектуальної власності в Україні, а також подальшої співпраці з EUIPO та національними відомствами інших країн.

   

   

  Читайте також:

   

  Проєкт EU4IP стане практичним інструментом підтримки малого і середнього бізнесу, підприємств, креаторів та інноваторів, – Олена Орлюк

   

  “Активна підтримка України – наш пріоритет”, – Жоао Неграу, виконавчий директор EUIPO

   

  Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає