Яку роль відіграють інновації для розвитку української економіки, наукового потенціалу та навіть у перемозі у війні обговорювали під час сесії IP LET FORUM 2024, що була присвячена інноваційній інфраструктурі.
Наша держава має чималий потенціал, для розвитку і реалізації якого необхідні інструменти та сервіси. Зараз ці сервіси забезпечує National IP&Innovations Hub — структура, яка має стати ключовою в інноваційній екосистемі.
Саме з презентації роботи Хабу почали обговорення української інноваційної інфраструктури під час ІIІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій “INTELLECTUAL PROPERTY: LAW, ECONOMY, TECHNOLOGY”.
Ігор Паренчук
“Нам потрібно не лише підтримувати бізнес, а й розвивати його. Необхідно створювати нові стартапи, зокрема академічні, які стануть лідерами з інновацій, адже ми не можемо зараз допустити, щоб наша економіка занепадала і маємо поставити її на інноваційну базу. Бо сильна економіка — запорука перемоги, на яку ми очікуємо, та подальшого процвітання”, — наголосив заступник директора ІР офісу Ігор Паренчук.
“Понад рік тому було створено National IP&Innovations Hub на базі ІР офісу. Це структура, яка має обʼєднати науковців, інноваторів, інвесторів, підприємців, і надати їм максимальну кількість послуг для того, щоб знайти розробки, оцінити їх, зробити відповідні охоронні заходи, довести до рівня, щоб їх можна було впроваджувати та вийти на виробництво”, – підкреслила модератор, начальниця департаменту з економічних питань інноваційного розвитку ІР офісу Дарʼя Чайка, предсттавляючи презентацію річних здобутків National IP&Innovations Hub начальницею відділу розвитку мережі TISC ІР офісу Анастасією Ярмолюк.
Анастасія Ярмолюк
Деталі презентації, а також виступи спікерів сесії “Від стартапів до мегапроєктів – інноваційна інфраструктура як ключ до розвитку” доступні на YouTube–каналі ІР офісу:
Дар’я Чайка
Під час Сесії, модераторкою якої виступила начальниця департаменту з економічних питань інноваційного розвитку ІР офісу Дарʼя Чайка, учасники торкнулись, зокрема, таких тем:
Артур Мележик
На важливості інноваційного розвитку для економіки держави наголосив начальник управління індустріальних парків та супроводу інвестицій Міністерства економіки України Артур Мележик:
“Інновації і наука мають розвиватись. Впродовж війни ми зрозуміли, що інновації — рух економіки. Тому акцент держави — впроваджувати і підтримувати інновації. Зараз можна знайти для цього механізми і в чинному законодавстві”.
Сергій Глотов
Про виклики для української науки говорив головний спеціаліст департаменту правового забезпечення Національного фонду досліджень України (НФДУ) Сергій Глотов:
“Фонд — унікальний інструмент, який спрямований на реалізацію державної політики на підтримку науки. Взаємодія науки з інноваційною діяльністю отримує всіляку підтримку з боку НФДУ. Однак ми маємо певні обмеження через брак фінансування, якщо порівнювати з аналогічними установами в Європі”.
Юрій Ломіковський
Які можливості надає інноваційна інфраструктура для українських громад на прикладі Львова, розповів проєктний менеджер КУ “Інститут міста” – “Інститут міста Львівської міської ради” Юрій Ломіковський:
“Ми, як місцева влада, маємо великі очікування від розвитку інновацій. Адже розуміємо, що чим більше їх буде, тим більше робочих місць матимемо, збережемо молодь, підвищимо добробут громади. Для нас такий розвиток був завжди пріоритетом. Зокрема, свого часу ми ставили на ІТ галузь. Зараз продовжуємо розвивати інноваційну інфраструктуру, прагнемо інвестицій з-за кордону”.
Після повномасштабного вторгнення до Львова релокувались багато компаній з інших регіонів, в нас збільшився потенціал. Але наша мета — створити умови для збільшення стартапів та інноваційних компаній і надалі”.
Сергій Гнатюк
Як інноваційне середовище змінює життя і функціонування вишів, розповів проректор з наукової роботи та трансферу технологій державного некомерційного підприємства “Державний університет “Київський авіаційний інститут” Сергій Гнатюк:
“Зараз наш виш зазнає певної трансформації. Наша екосистема інновацій ще формується: ми працюємо над створенням наукового парку на базі університету. Крім того, є процес створення центру колективного користування науковим обладнанням, активно працює акселератор. Університет став одним з шести переможців програми МОН стосовно мережі шкіл-акселераторів.
Відзначу активну співпрацю з ІР офісом, де ми намагаємось оцінити активи і потенціал, на які можна ставити, щоб отримати результат”.
Михайло Псюк
Як інноваційна інфраструктура може приносити прибуток, розповів керівник Інноваційного хабу Житомирської політехніки Михайло Псюк:
“Для нас інноваційна інфраструктура — інструмент виживання та існування. У нас є достатньо амбітні мрії, які ми самі ставимо. Адже ми хочемо, щоб інновації приносили нам дохід, забезпечували незалежність. Наша мета — відмовитись від держфінансування або, як мінімум, стати не настільки залежними від нього. Інновації і їх комерціалізація можуть дати результат”.
Виступи спікерів IP LET FORUM 2024 доступні YouTube-каналі ІР офісу.
Довідково:
Організатори IP LET FORUM 2024 – Міністерство економіки України та ІР офіс у межах співпраці зі Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (WIPO).
Інформаційні партнери: Торгово-промислова палата України (ТПП України), Асоціація правників України (АПУ), Національна асоціація патентних повірених України (НАПА), Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). Медіапідтримку форуму надають LIGA 360, The Page, Speka, видання “Юридична практика” та “Юридична газета”.
Фото: Артем Тищенко
Читайте також:
WIPO Alert, боротьба з піратством та контрафактом: про нові практики IP захисту на IP LET FORUM 2024
IP LET FORUM: як стимулювати підприємництво та розвиток українських брендів
IP LET FORUM 2024: як Україна інтегрується до ЄС у сфері інтелектуальної власності
Коментарів немає