Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інтелектуальна власність як ресурс розвитку: УКРНОІВІ підтримує урядові пріоритети у роботі з бізнесом, технологіями та відбудовою
    22 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Інтелектуальна власність як ресурс розвитку: УКРНОІВІ підтримує урядові пріоритети у роботі з бізнесом, технологіями та відбудовою

     

    Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) зосереджує свою діяльність на ключових напрямах, які сприяють економічному зростанню та відновленню України.

     

    У фокусі – підтримка підприємництва, розвиток інноваційного та технологічного сектору, сприяння прозорим інвестиційним процесам і цифровій трансформації державних сервісів. Ці зусилля узгоджуються з економічними орієнтирами, нещодавно окресленими Прем’єр-міністром України Юлією Свириденко.

     

    Завдяки діяльності National IP&Innovations Hub, УКРНОІВІ забезпечує підтримку бізнесу через активну співпрацю зі стейкхолдерами. Горизонти підтримки підприємців, стартапів та інноваторів, зокрема малого та середнього бізнесу, постійно розширюються. Нещодавно IP офіс запустив IP консультації на порталі Дія.Бізнес – нову онлайн-опцію, що дозволяє підприємцям швидко отримати фахову допомогу з питань інтелектуальної власності. У планах – розширення географії доступу до консультацій з питань інтелектуальної власності через центри “Зроблено в Україні” та мережу ЦНАПів.

     

    Ще один важливий крок – програма компенсації витрат на реєстрацію IP об’єктів для бізнесу Київщини. Ініціатива реалізується Київською обласною військовою адміністрацією (КОВА) за підтримки УКРНОІВІ. Передбачено можливість відшкодування до 75% зборів за дії, пов’язані з охороною прав на торговельні марки, винаходи, корисні моделі та промислові зразки (але не більше за визначену суму для кожного об’єкта). Бюджет програми – 1 млн. грн на 2025 рік. Наразі ведеться робота над масштабуванням ініціативи на інші регіони України.

     

    У сфері захисту IP прав бізнесу УКРНОІВІ активно розвиває інструменти досудового врегулювання спорів – зокрема, інститут медіації, що дає змогу вирішувати конфлікти швидше, гнучкіше та з урахуванням інтересів усіх сторін. Нещодавно було успішно завершено перший кейс з медіації – спір між великим агробізнесом і креативною агенцією було врегульовано без судового розгляду.

     

    У сфері технологій та цифровізації IP офіс також поступово модернізує свої процеси: впроваджує електронні послуги, автоматизує обробку заявок, розвиває цифрові інструменти у співпраці з міжнародними організаціями та європейськими партнерами. National IP&Innovations Hub також координує розвиток регіональних інноваційних хабів та забезпечує доступ до IP експертизи по всій країні. Представники УКРНОІВІ регулярно долучаються до міжнародних проєктів, аби допомагати нашим інноваторам та креаторам переймати найкращі практики для економічного відновлення України, зокрема – у межах ініціатив, реалізованих Польською агенцією інвестицій і торгівлі, чи ІР офісом Південної Кореї.

     

    У контексті відбудови УКРНОІВІ підтримує галузі, що відіграють стратегічну роль у відновленні країни – від будівельних технологій до медицини, освіти та ветеранських ініціатив. Завдяки програмам, як-от Lab2Market UA: Veterano і Medtech, інтелектуальна власність стає інструментом розвитьку для ветеранів, науковців, розробників і волонтерів.

     

    Українська мережа TISC налічує вже майже 50 центрів, зокрема в регіонах, що постраждали від війни. IP офіс також допомагає науково-дослідним інститутам та університетам впроваджувати внутрішню IP політику, розроблену за методологією ВОІВ. Ефективна охорона та надійний захист прав на винаходи, корисні моделі, торговельні марки та промислові дизайни створюють передумови для залучення інвестицій, локалізації виробництва та створення нових робочих місць.

     

    “УКРНОІВІ відкритий до партнерства з бізнесом, креаторами, інноваторами та всіма, хто працює над розбудовою економіки. Права інтелектуальної власності – це не лише юридичний інструмент, а й важливий ресурс для довгострокового розвитку, економічної стійкості та інтеграції в європейський простір”, – прокоментувала Олена Орлюк, очільниця IP офісу.

     

    Читайте також:

     

    Україну обрано до керівних органів Всесвітньої організації інтелектуальної власності на наступні два роки

     

    Грантові програми на липень-вересень 2025: дайджест від National IP&Innovations Hub

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає