Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Допомога Україні триватиме і далі, – рішення Генасамблеї ВОІВ
  14 Липня 2023 Коментарів немає Irena

  Допомога Україні триватиме і далі, – рішення Генасамблеї ВОІВ

   

  Міжнародне бюро ВОІВ буде продовжувати надавати конкретну допомогу та підтримку Україні, як це зазначено в Розділі 7 “Висновки” «Звіту про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України». А також визнає негативні наслідки війни, розпочатої російською федерацією.

   

  Про це йдеться у рішенні, ухваленому під час 64 серії засідань Асамблей ВОІВ. Також взято зобов’язання представити оновлений звіт на наступній серії засідань Асамблей у 2024 році, тим самим зберігаючи актуальність питання України на засіданнях ВОІВ.

   

  Це рішення ухвалювалось у складних дискусіях зі значним спротивом представників російської делегації. Після представлення Звіту про допомогу та підтримку Україні на полях 64-ї серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ, заяв делегацій про солідарність з Україною та засудження агресивної війни російської федерації розпочались складні перемовини щодо прийняття рішення за результатами цього обговорення (пункт 21 Порядку денного Асамблей).

   

  Для української делегації та країн-однодумців було важливим відобразити в рішенні підтвердження негативного впливу війни російської федерації на інноваційний та креативний сектори та систему ІВ України, їх подальший моніторинг, а також затвердження подальшої підтримки нашої країни Міжнародним бюро ВОІВ.

   

  Після дводенного напруженого обговорення між координаторами регіональних груп, країнами-членами ВОІВ, Секретаріатом, Головуючою та Генеральним директором ВОІВ підготовлений проєкт рішення зустрів супротив від представників рф, їх прибічників та проксі.

   

  Рішення вдалось прийняти лише шляхом голосування, що не є звичною практикою для процесу прийняття рішень Генасамблеєю ВОІВ (що приймаються, зазвичай, консенсусом), і яке відбулось далеко після закінчення орієнтованого часу закриття сесії. Тим більше, що для такого рішення потрібна була більшість у 2/3 голосів.

   

  За результатами голосування, яке було ініційоване Польщею, як координатором регіональної групи CEBS (в яку входить Україна): зі 106 країн, що голосували, 27 утримались, 11 були проти і 68 виступили за прийняття такого рішення.

   

  Найбільшу підтримку ми отримали від країн групи B, групи CEBS та країн-членів ЄС. В той же час, серед 11 країн, що проголосували проти, були: російська федерація, Білорусь, Венесуела, Іран, Малі, Нікарагуа, КНДР, Зімбабве, Китай, Куба, Сирія.

   

  “Прийняття цього рішення показує, що завдяки тісній координації із країнами-однодумцями, ми в силах не допустити, аби росія зберігала свій вплив на платформи міжнародних організацій, зокрема у ВОІВ”, — зазначила директор українського IP офісу Олена Орлюк.

   

  Директор українського IP офісу Олена Орлюк та її перший заступник Богдан Падучак

   

  Отримання Україною чергового позитивного результату на спеціалізованій міжнародній платформі ООН у сфері ІВ стало можливим значною мірою завдяки активній професійній позиції Постійної представниці України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенії Філіпенко та раднику місії Рамізу Рамазанову.

   

  Постійна представниця України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенія Філіпенко

   

  Прийняте рішення також посилює напрямки майбутньої співпраці, що відображені в підготовленому Меморандумі про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та ВОІВ, з фокусом на пом’якшення негативних наслідків війни та відновлення інноваційної та творчої екосистеми України.

   

  Відео процесу обговорення та прийняття рішення можна подивитися за посиланням.

   

   

  Фото: WIPO

   

  Читайте також:

   

  Україна закликала посилити ізоляцію рф у ВОІВ та IP-сфері

   

  Євроінтеграція української сфери інтелектуальної власності: Меморандум IP офісу та Європейського патентного відомства

   

  Українська делегація закликала припинити фінансування проєктів ВОІВ та Зовнішнього офісу у російській федерації

   

  Початок співпраці та обмін досвідом: зустріч представників українського IP офісу та IPOS

   

  У центральному офісі ВОІВ нагородили міжнародні бізнеси, які успішно комерціалізують інновації та інтелектуальну власність

   

  Міжнародно визнані кордони України повинні повністю поважатися в межах глобальної системи ІВ, – заява української делегації на Генасамблеї ВОІВ

   

  Доступ до глобальних сервісів ІВ: IP офіс продовжує виконання функцій МПО та ОМПЕ

   

  Напрями співпраці та вплив російської агресії на інноваційну екосистему України: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ

   

  «She inspires»: як творчість українок підкорює Генеральну Асамблею ВОІВ

   

  Підвищення кваліфікації українських фахівців і промоція української сфери інтелектуальної власності: зустріч керівництва ІР офісу з INTA

   

  Збереження потенціалу нації: Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери та подякувала за міжнародну підтримку під час Асамблей ВОІВ

   

  Делегація українського IP офісу розпочала роботу в межах Асамблей держав-членів ВОІВ

   

  Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає