Майбутня платформа об’єднає освіту, бізнес та інвесторів для розвитку технологій і впровадження нових рішень.
На базі Одеського національного економічного університету (ОНЕУ) відбулася презентація проєкту “Комерціалізація університетських інновацій”. Йдеться про створення платформи університетських інновацій і економічного розвитку – ініціативи, що стане важливим інструментом для комерціалізації наукових розробок, сприяння інноваціям та зміцнення взаємодії між університетами, дослідниками та бізнесом.
Проєкт реалізується в межах Рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт Європа”.
На презентації зібралися близько 200 представників ЗВО та бізнесу, які взяли участь у дискусії, обговорили актуальні запити та перспективи для подальшої співпраці.
Зокрема, на порядку денному були такі питання:
У межах Меморандуму про співробітництво між IP офісом та ОНЕУ, розвитку мережі TISC в Україні, до презентації платформи долучилися:
“Мета IP офісу – створити стійкий місток між науковими установами, університетами та бізнесом. Інтелектуальна власність виступає як потужний інструмент комерціалізації, що відкриває перед університетами нові можливості для партнерства з бізнесом. IP офіс прагне стати реальним партнером для ЗВО у процесі комерціалізації інновацій, підтримуючи їх експертною допомогою, навчанням, пошуком партнерів та створенням екосистеми управління інтелектуальною власністю. Коли університети мають захищений IP портфель, перед ними відкривається шлях до різноманітних форм співпраці, що, своєю чергою, дає сильний імпульс для розвитку економіки країни”, – наголосив Ігор Паренчук.
“Інтелектуальна власність є стратегічним ресурсом, здатним сприяти економічному зростанню через комерціалізацію університетських інновацій. Нам необхідно будувати культуру ефективного управління нею, перетворюючи IP на ключ до можливостей для співпраці з бізнесом і монетизації наукових розробок”, – додала Юліана Зух-Кіпріянова.
Юліана Зух-Кіпріянова
Проєкт триватиме протягом усього 2025 року. Він є важливим кроком до об’єднання науки й бізнесу, а також розвитку інноваційної екосистеми в Україні, що є одним із ключових завдань IP офісу.
Читайте також:
Розвиток інноваційної інфраструктури: ІР офіс співпрацюватиме з ОНЕУ та Regional TNN Odesa
Коментарів немає