Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP LET FORUM: “Інновації та інтелектуальна власність в Україні: навігація на перетині бачення держави, бізнесу та спільноти”
  01 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  IP LET FORUM: “Інновації та інтелектуальна власність в Україні: навігація на перетині бачення держави, бізнесу та спільноти”

   

  Гармонізацію українського законодавства до вимог Євросоюзу, подолання викликів, з якими держава стикнулась під час повномасштабної агресії рф, відбудову і майбутній розвиток інноваційної економіки обговорювали під час першої сесії ІІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM

   

  Про прогрес української сфери інтелектуальної власності, який відзначила Європейська комісія у Звіті в рамках Пакету Розширення, говорила директорка ІР офісу Олена Орлюк:

   

  У Звіті Єврокомісії був оцінений прогрес України у сфері інтелектуальної власності. Але, будьмо відвертими, ці результати ми мали показати ще у 2021-22 роках. Зараз прийняте законодавство у сфері авторського права та захисту прав дає можливість говорити, що у нас виконано 98% зобовʼязань по Угоді про Асоціацію з ЄС і, сподіваюсь, за найближчі місяці вийдемо на показник у 100%, щоби далі рухатись вже у напрямі подальшої імплементації із aquis EU. Крім того, Українсько-Американська рада з торгівлі й інвестицій теж оцінила прогрес у галузі інтелектуальної власності та в роботі нашого ІР офісу”.

   

   

  Начальник управління інтелектуальної власності та інновацій Міністерства економіки України Андрій Анісімов теж відзначив позитивні відгуки від західних партнерів:

   

  Постійний запит від міжнародних партнерів — інтелектуальна власність і що зроблено у IP сфері. За останній місяць було проведено кілька заходів із ЄС. Це й ІРR діалог з Європейською Комісією, в рамках якого ми розглядали розвиток законодавства для сфери ІВ, виконання зобовʼязань України за Угодою про Асоціацію тощо. Вчора відбувся комітет Україна-ЄС – і європейська сторона відзначила, що інституційна реформа інтелектуальної власності успішно завершена і УКРНОІВІ (IP офіс) працює. Але ми маємо рухатись вперед”.

   

   

  Про пріоритети законодавчих змін і завдання Парламенту для сфери інтелектуальної власності говорив народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас:

   

  Впевнений, що одним із пріоритетів законодавства має стати ініціатива, повʼязана з тим, щоб зупинені строки були поновлені. Або – як це було до початку повномасштабного вторгнення, або – щоб строки на деякі обʼєкти поновлювались після дії воєнного стану. На жаль, допоки, враховуючи пріоритети, законодавець оминав питання дії прав на обʼєкти інтелектуальної власності, які належать субʼєктам з рф. Впевнений, що разом ми зможемо ухвалити зважене рішення, розуміючи агресію рф. І, дотримуючись стандартів, які є в ЄС, враховуючи євроінтеграцію нашої країни”.

   

   

  На розвитку інноваційної економіки України наголосив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков:

   

  Ми розуміємо, що майбутнє нашої держави — зелена, інноваційна і діджитальна економіка. І сюди інвестують. Українці дуже новативна нація, підприємці готові працювати у будь-яких умовах. Бізнес розуміє, що майбутнє – в інтелектуальній власності. Однак бізнес потребує й підтримки. Тому важливою є постійна співпраця держави з бізнесом. Зокрема, ТПП та ІР офісу з метою охорони ІР прав”.

   

   

  На необхідності запуску ІР суду акцентував секретар судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності‚ а також пов’язаних із антимонопольним та конкурентним законодавством Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ігор Бенедисюк:

   

  Питання створення ІР суду не потребує доведення. Ми розуміємо, що іншим чином ми не вийдемо з тієї надскладної ситуації, в якій зараз опинились українські суди в сфері захисту ІР прав. Зараз справи розглядаються у судах загальної інстанції або господарських. В ряді судів припиняється спеціалізація в сфері ІР”.

   

   

  Усі учасники сесії відзначили важливу роль якісної роботи сфери інтелектуальної власності для розвитку держави.

   

  Дуже рада, що інтелектуальна власність для держави стала нарешті на часі, бо ми втратили понад 10 років. Сьогодні один із викликів — працювати з бізнесом і пояснювати, чому реєструвати в Україні вигідніше, чому слід комерціалізувати і як захищати свою інтелектуальну власність. Ми маємо спільно рухати креативну та інноваційну Україну вперед”, — підсумувала очільниця IP офісу Олена Орлюк.

   

  Повні виступи спікерів ІІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM – в трансляції на ютуб-каналі IP офісу:

   

   

  Фото: Юрій Бєлах

   

  Читайте також:

   

  Україна на 98% виконала зобовʼязання за Угодою про Асоціацію з ЄС у сфері інтелектуальної власності й впевнено крокує вперед, — Олена Орлюк на IP LET FORUM

   

  Україна отримає всебічну підтримку ВОІВ для розвитку сфери інтелектуальної власності, – Хабіп Асан під час IP LET FORUM

   

  Стартував ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM (дивіться наживо)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає