Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • TISC в Україні: фахівці IP офісу провели практичні заходи для НАУ і “Дніпровської політехніки” (презентації)
  06 Червня 2024 Коментарів немає Irena

  TISC в Україні: фахівці IP офісу провели практичні заходи для НАУ і “Дніпровської політехніки” (презентації)

   

  Наскільки інтелектуальна власність важлива для сфери ІТ, механізми комерціалізації розробок і виходи на світові ринки. Ці теми (і не тільки) розкрили фахівці ІР офісу під час воркшопів в українських вишах: НАУ та “Дніпровська політехніка”. Заходи провели в межах реалізації міжнародного проєкту TISC в Україні.

   

  НАУ: воркшоп “Роль IP в IT-індустрії”

   

  Чому питання управління інтелектуальними активами має стати пріоритетом для кожного учасника ІТ-індустрії, на що звернути увагу при створенні інноваційного IT-стартапу та які особливості охорони, захисту і комерціалізації IP прав? Про це йшлося під час воркшопу “Роль IP в IT-індустрії” для студентів, аспірантів та викладачів Національного авіаційного університету.

   

  Анастасія Ярмолюк

   

  Ефективна охорона прав інтелектуальної власності є невід’ємним елементом успіху в ІТ-індустрії, де комп’ютерні програми, алгоритми та код є основними продуктами. У цьому середовищі критично важливо знати, як ефективно захистити права на свої інноваційні розробки та зберегти конкурентні переваги. Ігнорування питань інтелектуальної власності в ІТ-секторі може стати фатальною помилкою”, – зауважила Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) IP офісу.

   

  Юліана Зух

   

  Сьогодні IP-права є найціннішим активом для IT-компаній і розробників. Комп’ютерні програми, алгоритми, бази даних, дизайн інтерфейсів – все це результати інтелектуальної, творчої діяльності, права на які потребують належної охорони”, – акцентувала Юліана Зух, професіонал з інноваційної діяльності відділу розвитку мережі TISC IP офісу.

   

  Презентація Анастасії Ярмолюк та Юліани Зух – за посиланням:

   

   

  Інноваційне підприємництво – це шлях до створення нових ринків та революційних продуктів, які змінюють світ. Однак без належного захисту інтелектуальної власності навіть найгеніальніші ідеї можуть бути вкрадені чи скопійовані”, – наголосила Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу.

   

  Марина Зенова

   

  Презентація Марини Зенової – за посиланням:

   

   

  Рано чи пізно кожен розробник стикається з питанням ліцензування своїх розробок. Більш менш зрозуміло, коли розробляється комерційний продукт із закритим кодом. Але коли розробник бажає поширювати програму, плагін або бібліотеку класів безкоштовно і з відкритими кодами, то можуть виникнути труднощі, тому що в природі існує безліч подібних ліцензій”, – резюмувала Катерина Саділова-Мілашевська, професіонал з інтелектуальної власності відділу розвитку мережі TISC IP офісу.

   

  Катерина Саділова-Мілашевська

   

  Презентація Катерини Саділової-Мілашевської – за посиланням:

   

   

  Менторські програми для вишів: Дніпровська політехніка та інші

   

  Як вивести на світовий ринок свої розробки, комерціалізувати їх і захистити? Про це йшлося на вебінарі “Міжнародне патентування на різних стадіях готовності інновацій в діяльності українських стартапів”. У ньому взяли участь 5 провідних українських вишів:

   

   

  Серед яких є представники мережі TISC в Україні.

   

  Вебінар відбувся за участі Регіонального Інноваційного Хабу #dniprotech, National IP&Innovations Hub та мережі TISC в Україні у межах менторської програми проєкту HIVE “HEI Innovation for Knowledge Intensive Entrepreneurship” Дніпро-Львів-Чернівці-Запоріжжя-Полтава.

   

  Ефективна стратегія міжнародної реєстрації прав на винаходи та корисні моделі, адаптована до стадії готовності інновації (TRL), є критичним фактором у забезпеченні патентної чистоти, мінімізації ризиків інфрінджменту та оптимізації вартості портфеля інтелектуальної власності українських стартапів на глобальному ринку для визначення обсягу залучення фінансування, при розрахунку залучення необхідного фінансування для функціонування стартапу”, – зазначив Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації ІР офісу.

   

  Ігор Шевченко

   

  Презентація Ігоря Шевченка – за посиланням:

   

   

  Міжнародна реєстрація торговельної марки це інвестиція в майбутнє вашого стартапу. На ранніх стадіях вона закладає фундамент бренду, на етапі масштабування сприяє виходу на міжнародний ринок. Не чекайте, поки ваш стартап стане світовим брендом. Робіть це вже зараз, реєструючи права на торговельну марку на міжнародному рівні”, – акцентував Дмитро Кондик, провідний експерт відділу міжнародних реєстрацій торговельних марок ІР офісу.

   

  Дмитро Кондик

   

  Презентація Дмитра Кондика за посиланням:

   

   

  У сфері military-tech міжнародна реєстрація прав на об’єкти інтелектуальної власності – це стратегічний крок. Однак для цієї галузі важливо розуміти ряд особливостей, головними з яких є фактор секретності та значний контроль держави через стратегічність цього напряму. Загалом IP стратегія для military-tech стартапів сприяє покращенню можливостей для комерціалізації прав на оборонні інновації, збільшення потенціалу українського оборонно-промислового комплексу”, ‒ підкреслив Євген Головач, провідний професіонал з інтелектуальної власності IP офісу.

   

  Євген Головач

   

  Презентація Євгена Головачаза посиланням:

   

   

  Довідково:

   

  Проєкт HIVE спрямований на підвищення інноваційного та підприємницького потенціалу партнерів проєкту шляхом налагодження зв’язків та обміну найкращими практиками, виявленими на національному та міжнародному рівнях. Проєкт спрямований на розширення комерціалізації та впровадження інституційних змін у вищій освіті шляхом реалізації спільно розробленого Плану дій “Інноваційне бачення” з перспективою до 2030 року.

   

  Команда IP офісу зі студентами і викладачами НАУ.

   

  Читайте також:

   

  Перетворення опалого листя на еко-папір: український науковець став фіналістом конкурсу Премії для молодих винахідників 2024

   

  ІР офіс запрошує на секторальне обговорення блоку “Захист прав інтелектуальної власності” проєкту Національної ІР стратегії

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає