Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Стартапи у вишах: IP офіс провів заходи у Дніпровській та Запорізькій політехніках 
  22 Квітня 2024 Коментарів немає Irena

  Стартапи у вишах: IP офіс провів заходи у Дніпровській та Запорізькій політехніках 

   

  Як вивести стартап на ринок? Як захистити нематеріальні активи? Що таке інноваційні показники та патентна інформація?

   

  Відповіді на ці та інші питання, повʼязані з інтелектуальною власністю, а також практичні навички отримали студенти, аспіранти і викладачі НТУ “Дніпровська політехніка” та НУ “Запорізька політехніка” під час заходів, організованих ІР офісом, мережею TISC України та National IP&Innovations Hub.

   

  Події присвячено Міжнародному дню інтелектуальної власності (World IP Day), який відзначається щорічно 26 квітня. Заходи передували старту Українського IP Week 2024 (22 – 26 квітня).

   

  НУ “Запорізька політехніка”

   

  Конкурс бізнес-ідей “STARTUP із Запорізькою політехнікою”, що включав 4 вебінари для просування та презентацій бізнес-ідей та фінал-пітчинг, відбувся у НУ “Запорізька політехніка”.

   

  .   

   

  З 21 бізнес-ідеї комісія обрала 10 найкращих. Команда CashTech 3D з ідеєю “Пляшки ‒ сировина для 3D друку” отримала від IP офісу сертифікат на участь у програмі Lab2Market UA поза межами конкурсу та безкоштовні консультації у сфері інтелектуальної власності та інновацій тривалістю 8 годин від ІР офісу.

   

  Серед проєктів експерти ІР офісу також відзначили:

   

  • бізнес-ідею “Використання штучного інтелекту та комп’ютерного зору для автоматизованого реверс-інжинірингу друкованих плат” від команди Akatsuki,
  • мобільний ECO-додаток від команди ProEco,
  • інноваційні філаменти для 3D друку від команди InnoFilTech.

   

   

  STARTUP із Запорізькою політехнікою” є плацдармом для сприяння впровадженню розробок українських талановитих студентів, розвитку інновацій та стартап-діяльності. У команд є актуальні проєкти, серед яких особливе місце відводиться розвитку екоінновацій, що сприятимуть екологічній стійкості та збереженню природних ресурсів Запорізького регіону. Підтримка молодих талантів у сфері стартап-діяльності є важливим елементом розвитку інноваційного ландшафту України”, – наголосив Ігор Паренчук, заступник директора ІР офісу.

   

  Ігор Паренчук

   

  НТУ “Дніпровська політехніка”

   

  В цьому університеті відбувся фінал проєкту Intellectual Exploration. Це серія вебінарів для студентів та аспірантів, спрямованих на поглиблення знань у сфері інтелектуальної власності, інновацій та здобування практичних навичок за напрямками технічної інженерії, ІТ-технології та економіки, а також практичний воркшоп та фінальний конкурс.

   

     

   

  До проєкту залучили 5 спікерів та 5 експертів, серед яких були фахівці ІР офісу та представники інших учасників мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC). Фіналізував його практичний воркшоп “Сутність та особливості ІР-стратегії в стартап-діяльності” та кейс-конкурс.

   

  Про важливість ІР-стратегії для стартапів говорила Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі TISC ІР офісу:

   

  IP-стратегія ‒ це плани та дії, які стартап вживає для охорони та управління своїми правами на об’єкти інтелектуальної власності, щоб отримати конкурентну перевагу на ринку. Її необхідно детально продумувати щодо усіх ІР об’єктів стартапу: від тих, що вже розроблені, ‒ до тих, що будуть потенційно створені у майбутньому. Ефективна ІР стратегія відкриває нові можливості для розвитку та масштабування стартапу, захищає репутацію, допомагає залучати інвестиції та стати унікальним проєктом серед інших, уникнувши багатьох проблем з конкурентами”.

   

  Чому важливо захищати свої ідеї і як це робити, розповіла Юліана Зух, професіоналка з інноваційної діяльності відділу розвитку мережі TISC ІР офісу:

   

  Основа стартапу – ідея, яку необхідно докладно розробити та втілити на практиці, оскільки сама ідея може бути використана іншими. Основним правилом залишається: усе, що важливо для стартапу і можна зареєструвати, – реєструйте! Саме охорона та комерціалізація ІР прав є ключовим фактором підвищення конкурентоспроможності стартапу”.

   

  Анастасія Ярмолюк (ліворуч) та Юліана Зух

   

  Фото: НУ “Запорізька політехніка” та НТУ “Дніпровська політехніка”.

   

  Читайте також:

   

  Тиждень інтелектуальної власності 2024: запрошуємо на серію заходів, присвячених IP та інноваціям

   

  На базі National IP&Innovations Hub розроблено інтерактивні дашборди розвитку IP та інновацій в Україні

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає