Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна закликала посилити ізоляцію рф у ВОІВ та IP-сфері
    14 Липня 2023 Коментарів немає Irena

    Україна закликала посилити ізоляцію рф у ВОІВ та IP-сфері

     

    На Генасамблеї ВОІВ представлено звіт про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України.

     

    У швейцарській Женеві, де триває 64 серія засідань Асамблей держав-членів ВОІВ, відбулося обговорення Звіту щодо допомоги та підтримки інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України.

     

     

    Звіт був презентований Генеральним директором ВОІВ – Дареном Тангом, та деталізовано представлений директором відділу країн з перехідною економікою та розвинених країн (TDC) – Хабіпом Асаном. Міжнародне бюро ВОІВ розповіло про методологію та результати проведеної оцінки, яка підтвердила колосальний негативний вплив військової агресії росії проти української системи ІВ, інноваційного та креативного сектору.

     

    Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг

     

    У межах обговорення українська делегація виступила із заявою, у якій подякувала ВОІВ та державам-членам за величезні зусилля у напрямку підтримки IP-сфери нашої країни під час повномасштабного вторгнення росії. Та закликала надалі продовжувати цю підтримку, водночас посилюючи ізоляцію рф.

     

    Адже, допоки російські війська залишаються на території України і продовжують обстрілювати ракетами цивільні об’єкти, цей звіт може завершуватися лише трикрапкою.

     

    “За кожним зниженим відсотком і цифрою у звіті, за кожним джерелом і розрахунком стоять зруйновані долі людей. Ми твердо віримо, що завдяки тісній співпраці з ВОІВ та її поважними державами-членами Україна зможе протидіяти значним збиткам, завданим агресивними діями російської федерації інноваційному та креативному секторам і системі інтелектуальної власності України. Тому ми просимо вас розглянути можливість продовження пільгових періодів для українських заявників, полегшення доступу до глобальних послуг та джерел знань у сфері ІВ, надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з України та участі у програмах підтримки інновацій, творчості та системи ІВ в Україні. Ваші дії на підтримку України – це інвестиції у стале та мирне майбутнє для інновацій та творчості в усьому світі”, – зазначила очільниця українського IP офісу Олена Орлюк.

     

     

    Крім того, Україна наполегливо закликала ВОІВ та країни-члени приєднатися до подальших зусиль, спрямованих на ізоляцію російської федерації від впливу на міжнародні платформи та процес прийняття рішень:

     

    “Свідомі дії російських посадовців, спрямовані на використання ресурсів ВОІВ для легітимізації тимчасової окупації української території або на використання ресурсів та досвіду ВОІВ для посилення їхньої збройної агресії, мають бути припинені. Лише завдяки єдності та мужності перед обличчям цієї загрози ми зможемо досягти високих цілей та місії цієї Організації, адже загроза, яку становить російська федерація, вже давно вийшла за межі національних та регіональних кордонів і перетворилася на глобальну проблему”, – додала Олена Орлюк.

     

    Повний текст заяви української делегації – за посиланням.

     

    Підтримку Україні та її системі ІВ, інноваційному та креативному секторам під час розгляду цього питання виголосили: Польща (від імені країн-групи CEBS), Швейцарія (від імені країн-групи В), Іспанія (від імені ЄС), Велика Британія, США, Японія, Франція, Філіппіни, Канада, Ізраїль, Литва, Норвегія, Польща, Вануату, Ліхтенштейн, Австралія, Естонія, Нова Зеландія, Словаччина, Республіка Корея, Нідерланди, Швеція, Люксембург, Монако, Німеччина, Молдова, Латвія, Чеська Республіка, Португалія.

     

     

     

     

     

     

     

    Країни-члени засудили дію російської федерації, наголосили на підтримці Україні «стільки, скільки це буде потрібно», поділились своїми напрацюваннями та програмами для вимушено переміщених українців і навіть впливом війни на їхні країни. А також закликали Міжнародне бюро ВОІВ продовжувати необхідні консультації та технічну підтримку України.

     

    російська федерація та Білорусь очікувано виступили проти виконання минулорічного рішення Генасамблеї про підтримку України та заявили про заангажований характер звіту. Також висловили свої зауваження проти звіту та окремої уваги до України: Сирія, Нікарагуа, Венесуела, Зімбабве, КНДР, Куба та Малі.

     

    Читайте також:

     

    Євроінтеграція української сфери інтелектуальної власності: Меморандум IP офісу та Європейського патентного відомства

     

    Українська делегація закликала припинити фінансування проєктів ВОІВ та Зовнішнього офісу у російській федерації

     

    Початок співпраці та обмін досвідом: зустріч представників українського IP офісу та IPOS

     

    Міжнародно визнані кордони України повинні повністю поважатися в межах глобальної системи ІВ, – заява української делегації на Генасамблеї ВОІВ

     

    Доступ до глобальних сервісів ІВ: IP офіс продовжує виконання функцій МПО та ОМПЕ

     

    Напрями співпраці та вплив російської агресії на інноваційну екосистему України: зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ

     

    Підвищення кваліфікації українських фахівців і промоція української сфери інтелектуальної власності: зустріч керівництва ІР офісу з INTA

     

    Збереження потенціалу нації: Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери та подякувала за міжнародну підтримку під час Асамблей ВОІВ

     

    Делегація українського IP офісу розпочала роботу в межах Асамблей держав-членів ВОІВ

     

    Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

     

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає