У межах IP Week 2024, присвяченого World IP Day (26 квітня), відбулася сесія “IP стратегія: WIPO для України” за участі представників Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
Учасники заслухали звернення до спільноти генерального директора ВОІВ Дарена Танга. Він висловився про важливу роль, яку відіграє ІВ для розкриття потужності інновацій та творчості на шляху до розв’язання глобальних проблем. І закликав об’єднуватися сьогодні для того, аби розбудовувати краще завтра:
“Протягом історії, коли ми стикалися з труднощами, саме людська винахідливість, ідеї та інновації дозволяли нам долати перешкоди й досягти успіху. Тож аби спрямувати розвиток у правильне русло, нам потрібно використовувати інтелектуальну власність як каталізатор та силу для вирішення спільних глобальних викликів. Саме ІВ може стати засобом, який перетворює ідеї на реальний вплив.Тому в цей Всесвітній день інтелектуальної власності давайте об’єднаємось як глобальна спільнота та використаємо силу інтелектуальної власності для досягнення Цілей сталого розвитку, щоб побудувати краще майбутнє для всіх нас”.
Модератором сесії виступив Богдан Падучак, перший заступник директора ІР офісу, який також привітав усіх із Міжнародним днем інтелектуальної власності та вкотре нагадав, що Україна може відзначати це свято та дивитися у майбутнє завдяки Силам оборони, які щоденно відстоюють нашу незалежність.
Пан Богдан також ознайомив присутніх з основними засадами проєкту Національної стратегії сфери ІВ, який наразі обговорюється та готується. Та акцентував увагу на важливості впровадження нового документу, який відповідає викликам, що стоять перед Україною зараз:
“З часу прийняття останнього проєкту Національної стратегії Україна пройшла через неймовірну кількість змін і викликів. Агресивна війна росії проти нашої держави, величезні втрати та виклики для суспільства та економіки, статус кандидата на членство в ЄС, швидке технологічне та інституційне реформування сфери інтелектуальної власності – все це спонукало розпочати розробку нової Національної IP стратегії”.
До дискусії доєднався Хабіп Асан, директор відділу країн з перехідною економікою та розвинених країн ВОІВ. Він подякував команді Мінекономіки, якою опікується заступник Міністра Віталій Кіндратів, та команді українського IP офісу на чолі з Оленою Орлюк за відданість і працю у розробці нової Стратегії. Та відзначив важливість цієї Стратегії не лише для сфери інтелектуальної власності, а загалом для суспільства, життя українців та відбудови нашої країни:
“Наша спільна мета полягає в тому, щоб Стратегія слугувала дорожньою картою для спрямування розвитку України протягом наступних років, використовуючи потужність інновацій, креативності та інтелектуальної власності, каталізуючи економічне зростання, сприяючи технологічному прогресу та заохочуючи винахідництво. ВОІВ готова підтримувати український IP офіс на всіх етапах процесу – від розробки до успішного впровадження”.
Хабіп Асан
До обговорення доєдналася також Віраг Халганд, керівник сектору країн Центральної Європи, Балтії та країн Середземномор’я ВОІВ. Вона відзначила важливість Стратегії для координації зусиль усіх стейкхолдерів задля створення ефективного плану дій та його реалізації у тісній співпраці з міжнародними партнерами.
Віраг Халганд
А Меган Маккенн, спеціаліст з команди Програм ВОІВ виступила з презентацією методології для національних IP стратегій в державах-членах. А також навела приклади найкращих практик у розробці таких стратегій.
Меган Маккенн
На завершення дискусії Хайко Ріхтер, експерт ВОІВ, магістр права, старший науковий співробітник відділу інтелектуальної власності та конкурентного права Інституту інновацій та конкуренції Макса Планка, поділився ходом аналітико-діагностичної фази роботи над Стратегією, яка визначає місця, що потребують подальшого посилення. Та відзначив важливість синхронізації української Стратегії із чинним законодавством ЄС.
Хайко Ріхтер
Підсумовуючи першу Сесію дня, до присутніх звернулася очільниця українського IP офісу Олена Орлюк, яка подякувала колегам із ВОІВ за віддану підтримку, яка ніколи не зупиняється. А також відзначила важливість розвитку культури IP для України:
“Хочу ще раз привітати усіх нас із Міжнародним днем інтелектуальної власності. Для України цей день є специфічним, оскільки збігається із 38-ю річницею Чорнобильської трагедії. Отже ми дуже добре розуміємо важливість досягнення Цілей сталого розвитку ООН задля розбудови майбутнього. Особливо через призму триваючої військової агресії росії проти України. Тож для нас дуже важливо робити все можливе у нашій сфері, аби запропонувати суспільству ті інструменти, які допомагатимуть не просто відновлюватися, а розвиватися. Саме у цьому контексті ми говоримо про Стратегію, яка, я впевнена, з’явиться в Україні. І ми всі будемо чітко розуміти, куди рухаємося далі”.
Олена Орлюк і Богдан Падучак
Фото: Юрій Бєлах
Читайте також інші новини IP Week 2024:
Як розвивати інноваційну інфраструктуру в Україні: дискусії у межах IP Week 2024 (відео)
IP Week 2024: National IP&Innovations Hub презентував успішний досвід та нові можливості (відео)
IP Week 2024: суди, адміністративний та позасудові способи захисту (відео)
Моніторинг порушень і боротьба з контрафактом: День IP захисту під час IP Week (відео)
Як ідеї змінюють світ: урок IP Academy в межах IP Week про творчі екоініціативи
Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє: стартував IP Week 2024 (відео)
Тиждень інтелектуальної власності 2024: запрошуємо на серію заходів, присвячених IP та інноваціям
Коментарів немає