Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • IP Week 2024: National IP&Innovations Hub презентував успішний досвід та нові можливості (відео)
  25 Квітня 2024 Коментарів немає Irena

  IP Week 2024: National IP&Innovations Hub презентував успішний досвід та нові можливості (відео)

   

  Що змогла зробити економіка України попри повномасштабну війну і які можливості відкриє розвиток у нашій державі інноваційної екосистеми? Яка роль нематеріальних активів у ВВП та частка інтелектуальної власності у бізнесі? Які інструменти пропонує ІР офіс для інноваторів і які сервіси потрібні бізнесу?

   

  Про все це говорили під час заходів Дня IP&Innovations Hub, який відбувся у межах Українського тижня інтелектуальної власності (IP Week 2024).

   

   

  Інноваційна економіка: що потрібно Україні?

   

  Україна докладає зусиль для розбудови інноваційної екосистеми, яка стане потужним драйвером економіки. На сьогодні Мінекономіки збирає інструменти, які допомагають бізнесу, інноваторам, підприємствам розширити виробництво, започаткувати власну справу, перевести інноваційну ідею в реальний сектор економіки. На цьому наголосив Віталій Кіндратів, заступник Міністра економіки України:

   

  Я памʼятаю, як ІР&Innovations Hub створювався півроку тому, і от ми вже на презентації результатів роботи й інструментів. Пропоную доєднати інструменти ІР&I хабу до програми “Зроблено в Україні”, щоб її посилити.

   

  Наразі відкриваються відповідні центри цієї програми. Їх вже є 6, там підприємці отримують повний спектр послуг. Пропоную розмістити в цих центрах матеріали щодо діяльності ІР офісу, щоб люди в регіонах мали інформацію”.

   

  Віталій Кіндратів

   

  Також заступник Міністра економіки повідомив, що на цей рік державою забюджетовано масштабну програму індустріальних парків, які розміщують в собі виробництва, зокрема й інноваційні. Й ІР офісу слід співпрацювати з ними.

   

  Як інноваційна екосистема допомагає розвивати економіку держави і долати глобальні виклики, розповів Ендрю Чайковський, директор Відділу підтримки технологій та інновацій ВОІВ (WIPO):

   

  Країни, які інвестують у зміцнення своїх інноваційних екосистем, сприяють використанню інтелектуальної власності та підтримують винахідницькі та технологічні підприємства, мають більше шансів на процвітання в непевні часи. Центри підтримки технологій та інновацій (TISC) відіграють важливу роль у цих інноваційних екосистемах, надаючи доступ до величезного масиву інформації та знань, що містяться у світовій патентній системі, та підтримуючи їх ефективне використання.

   

  У всьому світі TISCs продовжують розвиватися і пропонують дедалі ширший спектр послуг: від патентного пошуку – до трансферу технологій. Ці послуги охоплюють весь інноваційний цикл: від натхнення та ідеї – до створення продукту та його комерціалізації й використання”.

   

  Ендрю Чайковський

   

  Про потреби бізнесу під час повномасштабної війни і на шляху вступу України до ЄС розповів Валерій Король, віцепрезидент Торгово-промислової палати України:

   

  Дуже часто малий чи середній бізнес спершу випускають продукт чи послугу, а вже потім займаються їх захистом. Але цим може зайнятись хтось інший.

   

  Нам потрібно будувати нову економіку на нових моделях, а там інтелектуальна власність та її захист — пріоритет. Якщо ми хочемо інноваційну технологічну економіку, до цього треба бути готовими. Сподіваюсь, ми разом будемо грамотно входити на європейський ринок”.

   

  Валерій Король

   

  Навіть в умовах повномасштабної війни ми бачимо дані, які свідчать про зростання показників національної економіки. І зараз вкрай важливо додати сервіси, які допомагатимуть бізнесам розвиватися. Українці здатні створити інноваційну та креативну економіку, їм просто треба дати відповідні інструменти. ІР&Innovations Hub — один із таких інструментів, — наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк, додавши:

   

  До 40% ВВП Європейського Союзу продукують галузі, які засновані на інтелектуальній власності. Нам потрібно привчати український бізнес та суспільство в цілому ідентифікувати, реєструвати та захищати IP. Адже це збільшення перспектив розвитку, зростання вартості бізнесів та їх інвестиційної привабливості, вихід захищеними на європейські ринки”.

   

  Олена Орлюк

   

   

  Командою Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій створено інтерактивні дашборди (мапи та інфографіка) щодо інноваційної екосистеми, сектору інтелектуальної власності, зареєстрованих технологій, рейтингування регіонів тощо. Інформація подається у регіональному розрізі станом на 20 березня 2024 року. Мапи розміщено на вебсайті IP офісу у розділі “Сервіси”.

   

  Топ-проєкти та успішні кейси IP&I хабу

   

  Про основні здобутки піврічної діяльності, найближчі плани, успішні кейси, розвиток регіональних інноваційних хабів та довгострокові перспективи йшлося під час презентації “Можливості National IP&Innovations Hub для інноваційного розвитку України”.

   

  Зокрема Ольга Кронда, начальниця департаменту розвитку інновацій ІР офісу, розповіла про сервіси та послуги для науки та бізнесу, які пропонує National IP&Innovations Hub. А також наголосила на тому, що, попри війну, Україна має й здобутки в IP галузі, чим дивує весь світ.

   

  Ольга Кронда

   

  Дар’я Чайка, начальниця департаменту з економічних питань інноваційного розвитку ІР офісу, розповіла про специфіку роботи IP&I хабу, який працює для всіх галузей, різних стейкхолдерів та цільових аудиторій.

   

  Дар’я Чайка

   

  National IP&Innovations Hub відкритий до партнерства. Адже його мета – поєднати ідеї інноваторів з грошима інвесторів, донорів та підприємств – для розвитку України.

   

  Детальніше про роботу та кейси IP&I хабу – в презентації:

   

   

  Відеотрансляцію заходу дивіться на ютуб-каналі IP офісу:

   

  TISC Impact: досвід, виклики та перспективи 

   

  Стратегічний вектор розвитку TISC, його візії та реалізацію презентувала Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій ІР офісу:

   

  “Попри повномасштабну війну, українська мережа TISC показує значні результати, які вже відзначені WIPO. Проведено 72 просвітницькі заходи, відкрито 36 регіональних центрів TISC, з якими ІР офіс у постійній підтримці, розроблено 21 інформаційно-аналітичний продукт”.

   

  Анастасія Ярмолюк

   

  Про свій досвід діяльності TISC і пропозиції для покращення також розповіли:

   

  • Богдан Аврамчук, заступник директора з науково-експертної діяльності УкрІНТЕІ, представник мережі TISC,
  • Олена Василенко, м.н.с. лабораторії інновацій та трансферу технологій Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ, представниця мережі TISC,
  • Наталія Передерій, завідувач патентно-ліцензійного відділу «Дніпровської політехніки», представниця мережі TISC.

   

   

  Lab2Market UA: акселерація для науковців

   

  Lab2Market UA — це програма, яка започаткована IP&I хабом і діє з 2023 року. Про її особливості розповіла Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу:

   

  Lab2Market UA — це своєрідна акселерація для науковців. Однак усі акселераційні та інкубаційні програми, які існують на сьогодні, в тому числі і в університетах, зазвичай спрямовані на створення студентських стартапів, яким набагато легше вийти на ринок. Особливостями нашої програми є те, що вона спрямована на розробки, які є результатами наукових досліджень. У цих розробках інтелектуальна власність повністю або частково належить університетам.

   

  Одне із ключових завдань нашого проєкту — навчити науковців та менеджерів з трансферу технологій працювати з такими розробками, виводити їх на ринок”.

   

  Марина Зенова

   

  Своїм досвідом участі у програмі Lab2Market UA та успішними кейсами поділились:

   

  • Станіслав Барташевський, доцент кафедри Транспортних систем та енергомеханічних комплексів НТУ «Дніпровська політехніка», CEO проєкту H2ydroGen,
  • Іван Новосьолов, керівник освітніх програм ННЦ “Інноваційного хабу Житомирської політехніки”, CMO at MechLab 3D,
  • Тетяна Булана, доцентка кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії НТУ “Дніпровська політехніка”.

   

   

  Також було презентовано програми Lab2Market MedTech та Lab2Market Veterano.

   

   

  Фото: Ілля Носик

   

  Читайте також інші новини IP Week 2004:

   

  IP Week 2024: суди, адміністративний та позасудові способи захисту (відео)

   

  Моніторинг порушень і боротьба з контрафактом: День IP захисту під час IP Week (відео)

   

  Як захистити українську книгу: в межах IP Week відбувся круглий стіл щодо контрафакту у книговидавництві (відео)

   

  Як ідеї змінюють світ: урок IP Academy в межах IP Week про творчі екоініціативи

   

  Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє: стартував IP Week 2024 (відео)

   

  Тиждень інтелектуальної власності 2024: запрошуємо на серію заходів, присвячених IP та інноваціям

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає