Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві
    19 Січня 2024 Коментарів немає Irena

    Обмін досвідом щодо ІР захисту: представники ІР офісу беруть участь у роботі семінару в Литві

     

    Українська делегація долучилася до роботи семінару з питань захисту прав інтелектуальної власності, який проходить у м. Друскінінкай (Литовська Республіка).

     

    Захід організовано спільно Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) та Державним патентним бюро Литовської Республіки (State Patent Bureau of the Republic of Lithuania, SPB) задля поглиблення співпраці, обміну досвідом, а також консолідації зусиль щодо захисту та забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності.

     

    До складу делегації увійшли:

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора ІР офісу;
    • Олександра Косенко, начальниця Центру спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності;
    • Оксана Пащенко, директор Департаменту нетарифного регулювання Державної митної служби України;
    • Сергій Юлдашев, керівник Територіального управління БЕБ у Волинській області.

     

    Попри триваючу збройну агресію з боку росії, захист прав інтелектуальної власності залишається одним із пріоритетів для України. На цьому під час виступу наголосив Владислав Білоцький:

     

    “Ми віримо, що після нашої перемоги Україна стане однією з найпривабливіших країн для інвестицій. А це означає, що питання захисту прав інвесторів мають бути належним чином імплементовані в національне законодавство та пріоритезовані”.

     

     

    На його думку, такі заходи сприятимуть не лише поглибленню інституційної співпраці патентних відомств України та Литви, а й досягненню кращого рівня ІР захисту як для України, так і для всієї європейської родини.

     

    Саме задля сприяння ефективнішому захисту прав інтелектуальної власності український ІР офіс створив Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності.

     

    Детальніше про роботу Центру спостереження розповіла його очільниця Олександра Косенко. Вона акцентувала на тому, що охорона і захист прав інтелектуальної власності має велике значення для стимулювання наукових досліджень, інновацій та технологічного розвитку.

     

     

    За словами спікерки, головними завданнями Центру спостереження є:

     

    • моніторинг законодавчих процесів, судової практики та статистичних даних в ІР сфері;

     

    • створення інструментів, баз даних і ресурсів для підтримки боротьби з порушенням ІР прав;

     

    • підвищення рівня обізнаності суспільства щодо ІР прав, їх важливості для економіки та негативних наслідків від порушення цих прав для держави, здоров’я, безпеки та захисту суспільства;

     

    • надання знань та навчальних програм для органів державної влади та правоохоронних органів, а також для бізнесу та практиків у ІР сфері;

     

    • створення комунікативної платформи для правоохоронних, митних органів, правовласників для обміну досвідом та обговорення проблемних питань, допомога в їх вирішенні;

     

    • надання фактів і доказів Уряду України для формування ефективної політики захисту ІР прав.

     

    “Український ІР офіс вже здійснює просвітницьку діяльність серед населення. Ми розуміємо важливість донесення цінності інформації про інтелектуальну власність. І Центр спостереження продовжить цю роботу з акцентом на важливості наслідків порушення прав та підвищення обізнаності правоохоронних, митних органів та бізнесу”, – запевнила Олександра Косенко.

     

    Олександра Косенко та Владислав Білоцький

     

    Серед інструментів цифровізації та посилення прозорості роботи у боротьбі з порушенням прав, над якими працюватиме Центр спостереження, – розглядається можливість запровадження Єдиного українського порталу з питань ІР захисту.

     

    Функціонал порталу може включати:

     

    • Єдиний доступ для БЕБ, ДМСУ, Нацполіції та правовласників.
    • Відкритий доступ для повідомлення про порушення прав ІВ.
    • Реєстр правовласників.
    • Реєстр експертних установ.
    • Реєстр організацій по знищенню контрафакту.

     

    Детальніше про Центр спостереження згодом у новій публікації.

     

    Також під час семінару Оксана Пащенко розповіла про заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України. А Сергій Юлдашев повідомив про розслідування злочинів в ІР сфері, зокрема тих, які стосуються незаконного використання торговельних марок та фірмових найменувань.

     

     

    Читайте також:

     

    Запровадження ІP медіації в Україні: відбулося перше засідання Дискусійного клубу Центру медіації та посередництва IP офісу

     

    10 000 євро на власну справу: грантова програма від ЄС та Німеччини для українських підприємств з інноваційним потенціалом

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає