Міністерство освіти та науки переглядає пріоритетні напрями науки та інноваційної діяльності з метою наближення їх до того, що потребує держава для відбудови та економічного відновлення. Про це повідомила заступник генерального директора – керівник експертної групи з питань моніторингу і оцінювання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності Директорату науки та інновацій МОН Дар’я Чайка, виступаючи на марафоні IP&I: Як комерціалізувати інтелектуальну власність.
“Розуміння важливості захисту інтелектуальної власності та розвитку інновацій і технологій – це те, що відрізняє цивілізоване суспільство від суспільства з кувалдою. МОН найближчим часом робитиме перегляд пріоритетних напрямів науки та інноваційної діяльності з метою наближення до того, що потрібно реальному сектору економіки: приватному і державному. Наука не може бути відірвана від того, що потрібно країні. Також важливим буде відбудова, модернізація чи створення дослідницької та інноваційної інфраструктури. Адже науку неможливо створювати лише на папері, крім цього потрібні можливості впровадити наукові результати”, – акцентувала Дар’я Чайка.
За її словами, завдання держави – дати науковцеві і творцеві механізми та інструменти для реалізації його винаходів.
“Ми намагаємось розробити інструменти наближення реального сектору економіки до науки. На жаль, зараз вітчизняні підприємства більше схиляються купувати готові технології за кордоном, ніж звернутися до державних інститутів і наукових установ. Це потрібно змінити”, – наголосила представниця МОН.
Читайте також:
Коментарів немає