Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Як розвивати інноваційну екосистему в Україні: на IP LET FORUM презентували National IP & Innovations Hub
  02 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

  Як розвивати інноваційну екосистему в Україні: на IP LET FORUM презентували National IP & Innovations Hub

   

  Учасники сесії, присвяченій Національному хабу інтелектуальної власності та інновацій, обговорили формування векторів розвитку сфери ІР.

   

  У Києві триває IP LET FORUM, другий день заходу відкрила сесія під назвою “National IP & Innovations Hub – візія розвитку інноваційної екосистеми України”.

   

  У фокусі уваги учасників та гостей були такі теми:

  • National IP&Innovations Hub – майданчик для співпраці та комунікації інноваторів, винахідників, дослідників, інвесторів та бізнесу.
  • Формування векторів розвитку сфери ІР та інновацій через призму IP-політики.
  • Підтримка інтелектуальної та інноваційної діяльності на прикладі успішних кейсів.

   

  Із презентацією National IP & Innovations Hub виступила Ольга Кронда, начальниця Департаменту розвитку інновацій ІР офісу:

   

  “National IP & Innovations Hub – це потужний інструмент, середовище для того, щоб науковці, креатори, бізнес та інвестори мали простір для комунікації, обміну досвідом та кращими практиками. Досить часто бізнес не має належної комунікації з науковцями, а науковці не знають про реальні запити бізнесу на нові технологічні рішення. Тож хаб має стати майданчтком, який забезпечить комунікацію між усіма суб’єктами інноваційної діяльності. Це допоможе нам досягти шляхетної мети – розбудови інноваційної екосистеми та розвитку економіки. Всі ми розуміємо, що інновації в умовах війни є критично важливими. Неможливо уявити подальший розвиток країни без їхнього застосування, наповнення бюджету та створення робочих місць”.

   

  Ольга Кронда

   

  Ознайомитись із презентацією можна за посиланням:

   

   

  Продовжила сесію Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інновацій ІР офісу. Вона зосередилася на презентації практичних аспектів діяльності хабу. Зокрема, детальніше розповіла про Проєкт Типової політики у сфері ІВ, а також Lab2Market UA:

   

  “Для нас є надзвичайно важливим проєкт з розроблення та затвердження Типової політики у сфері ІВ, яку кожен університет чи наукова установа може взяти за основу для своїх локальних актів. Усі провідні міжнародні заклади мають таку політику, а у США її наявність закріплена навіть на законодавчому рівні. Це дозволить підвищувати рівень правової культури у сфері інтелектуальної власності та інновацій, заохочувати, стимулювати і підтримувати наукові дослідження і розробки, а також сприятиме комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності.

   

  На сприяння комерціалізації спрямований і інший наш проєкт – Lab2Market UA. Це програма навчання, яка розвиває підприємницькі навички у науковців у співпраці з менеджерами з трансферу технологій. Пілотний проєкт має на меті продемонструвати, що винахідники можуть заробляти на наукових розробках”.

   

  Марина Зенова

   

  З відеопрезентацією National IP & Innovations Hub можна ознайомитись на ютуб-каналі IP офісу.

   

   

  Важливість розвитку інноваційної екосистеми та якісної комунікації між всіма учасниками відзначив Ігор Шевченко, начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків та перекладів Вінницької торгово-промислової палати, патентний повірений:

   

  “IP офіс стає відкритішим, доступнішим, якісним майданчиком – і це надзвичайно важливо. У тому числі для системи торгово-промислових палат – найбільшого бізнес-об’єднання України, яке покликане в першу чергу налагоджувати зв’язки між українським і закордонним бізнесом. Тож те, що IP офіс нині відкритий для кооперації з системою торгово-промислових палат – надзвичайно добре”.

   

  Ігор Шевченко

   

  Про розвиток інноваційного середовища безпосередньо у закладі вищої освіти розповів Михайло Псюк, керівник Інноваційного хабу Житомирської політехніки:

   

  “Ми прагнемо до мети – фінансової незалежності університету. Тож хочемо подивитися на науку як на центральний рушій розвитку інноваційних процесів. Нашу діяльність ми розпочали з інвестицій в інфраструктуру – в наші лабораторії і науковців. Ми прагнемо, щоб наш науковий парк став тим комерційним підприємством університету, в якому би народжувалися технологічні компанії, які би залишалися у сфері впливу університету і дозволяли нашим науковцям, студентам далі працювати у технологічному бізнесі”.

   

  Михайло Псюк

   

  Завершив сесію Андрій Барковський, лікар-хірург, ортопед-травматолог Інституту пластичної хірургії “Віртус”, експерт з напряму регенеративних технологій, який розповів про вдалі кейси комерціалізації інтелектуальних здобутків:

   

  “Ми – приклад того, як інтелектуальні здобутки можуть бути реалізовані у якісний продукт, який дозволяє бути лідерами на ринку. Сфокусувалися на регенеративній медицині – відновленні організму. Цим займається ціла галузь науки – біотехнології. Працюємо за всіма міжнародними стандартами. Наша лабораторія – одна із найкращих в Україні, маємо підписаний Меморандум із Національною академію медичних наук України. Також є клінічною базою кафедри дерматовенерології, алергології та клінічно-лабораторної імунології Національного університету охорони здоров’я ім. Шупика. Займаємося власними науковими дослідженнями, тож маємо 17 патентів на винаходи та корисні моделі”.

   

  Андрій Барковський

   

  Фото: Юрій Бєлах

   

  Повні виступи спікерів ІІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM – в трансляції на ютуб-каналі IP офісу:

   

   

  Читайте також:

   

  ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM: день другий (наживо)

   

  IP LET FORUM: на шляху до євроінтеграції українська виноробна галузь переживає драматичні події, але розвивається попри все

   

  Креативні індустрії: під час IP LET FORUM обговорили тенденції та інструменти підтримки для формування майбутнього

   

  Скасування зупинення процедурних строків щодо ІР прав та гармонізація із законодавством ЄС, — Сергій Іонушас розповів про плани Парламенту 

   

  IP LET FORUM: як новітні технології впливають на сферу інтелектуальної власності

   

  IP LET FORUM: “Інновації та інтелектуальна власність в Україні: навігація на перетині бачення держави, бізнесу та спільноти”

   

  Україна на 98% виконала зобовʼязання за Угодою про Асоціацію з ЄС у сфері інтелектуальної власності й впевнено крокує вперед, — Олена Орлюк на IP LET FORUM

   

  Україна отримає всебічну підтримку ВОІВ для розвитку сфери інтелектуальної власності, – Хабіп Асан під час IP LET FORUM

   

  Стартував ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM (дивіться наживо)

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає