Реалії і перспективи управління інтелектуальною власністю в Україні представники IP офісу обговорили зі студентами Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та Київського університету імені Бориса Грінченка. У заході проєкту IP Connecting Students взяла участь очільниця IP офісу Олена Орлюк.
«Сьогодні існує проблема нестачі для бізнесу фахівців у сфері IP, тому вкрай необхідним є активний розвиток освіти в даній сфері. Також актуальним завданням є формування механізму, який вирішить питання, як поєднати винахідника та його результат інтелектуальної, творчої діяльності з бізнесом, який буде реалізовувати цей об’єкт права інтелектуальної власності. Важливим є забезпечення ефективної ідентифікації, комерціалізації та оцінки прав на об’єкти інтелектуальної власності», – наголосила під час зустрічі Олена Орлюк.
Спікерами заходу також виступили начальниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності” IP офісу Ольга Кулініч та начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу Анастасія Ярмолюк.
Разом зі студентами представники IP офісу обговорили:
Ольга Кулініч зазначила, що управління IP в Україні є важливим і пріоритетним напрямком, яке потребує колективних зусиль усіх зацікавлених сторін для забезпечення захисту інтелектуальних активів країни та використання їхнього потенціалу.
«За наявності правильних стратегій і політики Україна може розкрити свій потенціал інтелектуальної власності та стати лідером інновацій на міжнародній арені, адже про українські стартапи та інноваційні рішення вже говорять у всьому світі», – підкреслила представниця IP офісу.
Анастасія Ярмолюк окреслила актуальні тенденції в сфері управління IP щодо розвитку метавсесвіту, NFT, віртуальної реальності, розвитку IT-сфери та OpenAI-платформ. Також були надані цінні поради українським стартапам для ефективного залучення інвестицій.
«Ефективна охорона прав інтелектуальної власності набуває особливої актуальності для стартап-проєктів, оскільки швидкість розвитку та зростання вартості таких проєктів є надзвичайно високою, що привертає значну увагу інвесторів. Оформлення авторських прав на комп’ютерну програму, дизайн або базу даних, патентування IP об’єктів, а також реєстрація торговельної марки є важливими юридичними діями для сфери управління інтелектуальною власністю. Слід також забезпечити захист персональних даних та дотримання положень, зокрема GDPR», – зазначила Анастасія Ярмолюк.
Для проведення у вашому навчальному закладі заходу в рамках проєкту IP Connecting Students залишайте запит за посиланням.
Читайте також:
Коментарів немає