Міжнародне бюро ВОІВ буде продовжувати надавати конкретну допомогу та підтримку Україні, як це зазначено в Розділі 7 “Висновки” «Звіту про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України». А також визнає негативні наслідки війни, розпочатої російською федерацією.
Про це йдеться у рішенні, ухваленому під час 64 серії засідань Асамблей ВОІВ. Також взято зобов’язання представити оновлений звіт на наступній серії засідань Асамблей у 2024 році, тим самим зберігаючи актуальність питання України на засіданнях ВОІВ.
Це рішення ухвалювалось у складних дискусіях зі значним спротивом представників російської делегації. Після представлення Звіту про допомогу та підтримку Україні на полях 64-ї серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ, заяв делегацій про солідарність з Україною та засудження агресивної війни російської федерації розпочались складні перемовини щодо прийняття рішення за результатами цього обговорення (пункт 21 Порядку денного Асамблей).
Для української делегації та країн-однодумців було важливим відобразити в рішенні підтвердження негативного впливу війни російської федерації на інноваційний та креативний сектори та систему ІВ України, їх подальший моніторинг, а також затвердження подальшої підтримки нашої країни Міжнародним бюро ВОІВ.
Після дводенного напруженого обговорення між координаторами регіональних груп, країнами-членами ВОІВ, Секретаріатом, Головуючою та Генеральним директором ВОІВ підготовлений проєкт рішення зустрів супротив від представників рф, їх прибічників та проксі.
Рішення вдалось прийняти лише шляхом голосування, що не є звичною практикою для процесу прийняття рішень Генасамблеєю ВОІВ (що приймаються, зазвичай, консенсусом), і яке відбулось далеко після закінчення орієнтованого часу закриття сесії. Тим більше, що для такого рішення потрібна була більшість у 2/3 голосів.
За результатами голосування, яке було ініційоване Польщею, як координатором регіональної групи CEBS (в яку входить Україна): зі 106 країн, що голосували, 27 утримались, 11 були проти і 68 виступили за прийняття такого рішення.
Найбільшу підтримку ми отримали від країн групи B, групи CEBS та країн-членів ЄС. В той же час, серед 11 країн, що проголосували проти, були: російська федерація, Білорусь, Венесуела, Іран, Малі, Нікарагуа, КНДР, Зімбабве, Китай, Куба, Сирія.
“Прийняття цього рішення показує, що завдяки тісній координації із країнами-однодумцями, ми в силах не допустити, аби росія зберігала свій вплив на платформи міжнародних організацій, зокрема у ВОІВ”, — зазначила директор українського IP офісу Олена Орлюк.
Отримання Україною чергового позитивного результату на спеціалізованій міжнародній платформі ООН у сфері ІВ стало можливим значною мірою завдяки активній професійній позиції Постійної представниці України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенії Філіпенко та раднику місії Рамізу Рамазанову.
Прийняте рішення також посилює напрямки майбутньої співпраці, що відображені в підготовленому Меморандумі про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та ВОІВ, з фокусом на пом’якшення негативних наслідків війни та відновлення інноваційної та творчої екосистеми України.
Відео процесу обговорення та прийняття рішення можна подивитися за посиланням.
Фото: WIPO
Читайте також:
Україна закликала посилити ізоляцію рф у ВОІВ та IP-сфері
Початок співпраці та обмін досвідом: зустріч представників українського IP офісу та IPOS
Доступ до глобальних сервісів ІВ: IP офіс продовжує виконання функцій МПО та ОМПЕ
«She inspires»: як творчість українок підкорює Генеральну Асамблею ВОІВ
Делегація українського IP офісу розпочала роботу в межах Асамблей держав-членів ВОІВ
Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO
Коментарів немає