Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Головні підсумки Генасамблеї ВОІВ для України: поглиблення співпраці, пріоритезація безпеки, розвиток сфери ІВ та посилення ізоляції рф
    15 Липня 2023 Коментарів немає Irena

    Головні підсумки Генасамблеї ВОІВ для України: поглиблення співпраці, пріоритезація безпеки, розвиток сфери ІВ та посилення ізоляції рф

     

    Згадуємо ключові події за участі української делегації у 64-й серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ.

     

    У Женеві (Швейцарія) завершилася Генеральна Асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Нашу країну на майданчиках міжнародного форуму представляли: Міністерство економіки України, Постійне Представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві та представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс):

    • Олена Орлюк, директорка IP офісу;
    • Богдан Падучак, перший заступник директора;
    • Владислав Білоцький, заступник директора ІР офісу.

     

     

    Про ключові події у межах Генасамблеї – у нашому підсумковому дайджесті.

     

    Прийнято рішення ВОІВ про подальшу допомогу Україні

     

    Міжнародне бюро ВОІВ буде продовжувати надавати конкретну допомогу та підтримку Україні, як це зазначено в Розділі 7 «Висновки» «Звіту про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України». А також визнає негативні наслідки війни, розпочатої російською федерацією. Про це йдеться у рішенні Генасамблеї ВОІВ.

     

    Це рішення ухвалювалось у складних, дводенних дискусіях із значним супротивом представників російської делегації, їхніх прибічників та проксі. Але Україна отримала позитивне рішення завдяки тісній координації з країнами-однодумцями та наполегливості членів делегації та нашого Постійного Представництва.

     

     

    Україна закликала посилити ізоляцію рф у ВОІВ та IP-сфері

     

    На Генасамблеї було представлено «Звіт про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України».

     

    Країни-члени засудили дії російської федерації, наголосили на підтримці Україні «стільки, скільки це буде потрібно», поділилися своїми напрацюваннями та програмами для вимушено переміщених українців і впливом війни на їхні країни. А також закликали Міжнародне бюро ВОІВ продовжувати необхідні консультації та технічну підтримку України.

     

    Текст заяви української делегації, яку виголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк під час розгляду – за посиланням.

     

     

    IP офіс продовжує виконання функцій Міжнародного пошукового органу (МПО) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ)

     

    Українська делегація відстояла відповідні зміни до Угоди між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міжнародним бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, затверджені на 55-й сесії Асамблей Союзу Договору про патентну кооперацію (PCT) 10.07.2023 року.

     

     

    Відбулася зустріч української делегації з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом

     

    Йшлося про співпрацю між Україною та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, наслідки впливу повномасштабної російської агресії на креативний та інноваційний сектори та цифровізацію і адміністрування сфери ІВ.

    Основну увагу приділили обговоренню підготовленого Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та ВОІВ. Документ передбачає поглиблення співпраці у сфері інтелектуальної власності за результатами оцінки безпосередніх, середньо- та довгострокових впливів військової агресії рф на інноваційний та креативний сектори та екосистему України. Цю оцінку проводило Міжнародне бюро ВОІВ.

     

     

    ІР офіс підписав Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO)

     

    Документ окреслює велику кількість сфер для співпраці, закладає основи для нових спільних проєктів та якісного розвитку попередніх напрацювань. І найголовніше – чітко визначає європейський шлях гармонізації та партнерства, тож буде приносити користь нашим заявникам та всій системі ІВ.

     

    ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

     

    Підписано Меморандум IP офісу та Європейського патентного відомства (EPO)

     

    Він передбачає посилену співпрацю в стратегічних і технічних сферах та обмін передовим досвідом. Зокрема, співробітництво між українським IP офісом і Європейським патентним відомством позитивно вплине на якість і швидкість обробки національних та міжнародних заявок.

     

     

    Українська делегація закликала припинити фінансування проєктів ВОІВ та Зовнішнього офісу у рф

     

    На підтримку відповідної пропозиції виступили представники делегацій США, Великої Британії, Польщі, Литви, Німеччини, Латвії, Естонії, Чеської Республіки.

     

    Водночас Україна акцентувала на тому, що скорочення фінансування має розглядатися як тимчасовий і невідкладний захід. Однак надалі наша країна наполягатиме на повному закритті офісу в москві.

     

     

    Українська делегація закликала ВОІВ поважати міжнародно визнані кордони України

     

    Зокрема, вжити заходів щодо неправдивого вказування адрес заявників з тимчасово окупованих російською федерацією українських територій як заявників із рф.

     

    Україна разом з ВОІВ опрацьовують практичні рішення в рамках мандату організації, які допоможуть перешкодити неправомірним діям російської федерації. Наразі ВОІВ створено окремий дисклеймер в рамках ресурсів Madrid Monitor та Patentscope, який зазначає, що інформація в поданих заявках (зокрема бібліографічні відомості щодо адрес заявників) не відображає думок чи позицій Міжнародного бюро ВОІВ.

     

    Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери

     

    Про них йшлося у спільній заяві української делегації, яку виголосила Євгенія Філіпенко – Постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

     

    Зокрема, серед пріоритетів нашої держави:

    • перспективне законодавство про авторське право і суміжні права, яке дозволяє адаптуватися до технологій, що розвиваються, та викликів, з якими стикаються наші творці;
    • європейська інтеграція, яка значною мірою визначає наші дії та політику;
    • і найголовніше – збереження життя та потенціалу нашої нації в умовах триваючої війни росії проти України.

     

     

    Відбулася зустріч представників українського IP офісу та Офісу інтелектуальної власності Сінгапуру (IPOS)

     

    На зустрічі, зокрема, обговорили:

    • підтримку розвитку ІТ-ресурсів, технічних засобів для проведення експертизи та адміністрування ІВ;
    • питання впровадження штучного інтелекту для відомств ІВ;
    • спільне навчання та обмін досвідом з питань адміністрування прав інтелектуальної власності та підтримки інноваційної діяльності;
    • підтримку малого та середнього бізнесу та креативних індустрій;
    • обмін досвідом щодо охорони інтелектуальної власності та управління ІВ у державному секторі.

     

     

    Відбулася зустріч керівництва IP офісу з керівництвом Міжнародної асоціації торговельних марок (INTA)

     

    Йшлося про поглиблення співпраці, підвищення рівня кваліфікації працівників та спільні проєкти для консолідації зусиль у подоланні існуючих викликів; розвиток інноваційної інфраструктури, як одного з інструментів технологічного відновлення, покращення інвестиційного клімату, інноваційного розвитку країни та бізнесу; проведення спільних заходів з підвищення правової культури у сфері ІР.

     

     

    Витвори українок взяли участь у культурному заході держав-членів Регіональної групи країн Центральної Європи та Балтії (CEBS side event) 

     

    Цьогоріч його гаслом було «She inspires» («Вона надихає»), подія присвячена ролі жінок в інноваційній діяльності, винахідництві, креативних індустріях. Захід складався з показу мод, виставки інноваційних дизайнів, музичних виступів та дегустації традиційних страв регіону.

     

    Україну представили сукні Юлії Магдич та Івани Лобан, вишиванки з елементами доповненої реальності Олени Даць та унікальний пристрій моніторингу стану здоровʼя Cardiomo Ксенії Бєлкіної.

     

     

    У процесі підготовки заходу істотну допомогу в представленні творчих виробів українських дизайнерок надавала Уляна Хром’як.

     

     

    Поглиблення співробітництва, підтримка та розвиток ІР-сфери України обговорювалися також під час зустрічей керівництва ІР офісу з національними відомствами Польщі, Молдови, Словаччини, Литви, Латвії, Естонії та інших країн.

     

    Було проведено й робочі зустрічі з відповідними структурами ВОІВ щодо поглиблення проєктів ІР Академії у співпраці з Академією ВОІВ, Центру медіації та посередництва тощо.

     

    Читайте також:

     

    Збереження потенціалу нації: Україна окреслила свої головні пріоритети безпеки та розвитку для IP-сфери та подякувала за міжнародну підтримку під час Асамблей ВОІВ

     

    У центральному офісі ВОІВ нагородили міжнародні бізнеси, які успішно комерціалізують інновації та інтелектуальну власність

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає