Згадуємо ключові події за участі української делегації у 64-й серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ.
У Женеві (Швейцарія) завершилася Генеральна Асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). Нашу країну на майданчиках міжнародного форуму представляли: Міністерство економіки України, Постійне Представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві та представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс):
Про ключові події у межах Генасамблеї – у нашому підсумковому дайджесті.
Міжнародне бюро ВОІВ буде продовжувати надавати конкретну допомогу та підтримку Україні, як це зазначено в Розділі 7 «Висновки» «Звіту про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України». А також визнає негативні наслідки війни, розпочатої російською федерацією. Про це йдеться у рішенні Генасамблеї ВОІВ.
Це рішення ухвалювалось у складних, дводенних дискусіях із значним супротивом представників російської делегації, їхніх прибічників та проксі. Але Україна отримала позитивне рішення завдяки тісній координації з країнами-однодумцями та наполегливості членів делегації та нашого Постійного Представництва.
На Генасамблеї було представлено «Звіт про допомогу та підтримку інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України».
Країни-члени засудили дії російської федерації, наголосили на підтримці Україні «стільки, скільки це буде потрібно», поділилися своїми напрацюваннями та програмами для вимушено переміщених українців і впливом війни на їхні країни. А також закликали Міжнародне бюро ВОІВ продовжувати необхідні консультації та технічну підтримку України.
Текст заяви української делегації, яку виголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк під час розгляду – за посиланням.
Українська делегація відстояла відповідні зміни до Угоди між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міжнародним бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності, затверджені на 55-й сесії Асамблей Союзу Договору про патентну кооперацію (PCT) 10.07.2023 року.
Йшлося про співпрацю між Україною та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, наслідки впливу повномасштабної російської агресії на креативний та інноваційний сектори та цифровізацію і адміністрування сфери ІВ.
Основну увагу приділили обговоренню підготовленого Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та ВОІВ. Документ передбачає поглиблення співпраці у сфері інтелектуальної власності за результатами оцінки безпосередніх, середньо- та довгострокових впливів військової агресії рф на інноваційний та креативний сектори та екосистему України. Цю оцінку проводило Міжнародне бюро ВОІВ.
Документ окреслює велику кількість сфер для співпраці, закладає основи для нових спільних проєктів та якісного розвитку попередніх напрацювань. І найголовніше – чітко визначає європейський шлях гармонізації та партнерства, тож буде приносити користь нашим заявникам та всій системі ІВ.
Він передбачає посилену співпрацю в стратегічних і технічних сферах та обмін передовим досвідом. Зокрема, співробітництво між українським IP офісом і Європейським патентним відомством позитивно вплине на якість і швидкість обробки національних та міжнародних заявок.
На підтримку відповідної пропозиції виступили представники делегацій США, Великої Британії, Польщі, Литви, Німеччини, Латвії, Естонії, Чеської Республіки.
Водночас Україна акцентувала на тому, що скорочення фінансування має розглядатися як тимчасовий і невідкладний захід. Однак надалі наша країна наполягатиме на повному закритті офісу в москві.
Зокрема, вжити заходів щодо неправдивого вказування адрес заявників з тимчасово окупованих російською федерацією українських територій як заявників із рф.
Україна разом з ВОІВ опрацьовують практичні рішення в рамках мандату організації, які допоможуть перешкодити неправомірним діям російської федерації. Наразі ВОІВ створено окремий дисклеймер в рамках ресурсів Madrid Monitor та Patentscope, який зазначає, що інформація в поданих заявках (зокрема бібліографічні відомості щодо адрес заявників) не відображає думок чи позицій Міжнародного бюро ВОІВ.
Про них йшлося у спільній заяві української делегації, яку виголосила Євгенія Філіпенко – Постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.
Зокрема, серед пріоритетів нашої держави:
На зустрічі, зокрема, обговорили:
Йшлося про поглиблення співпраці, підвищення рівня кваліфікації працівників та спільні проєкти для консолідації зусиль у подоланні існуючих викликів; розвиток інноваційної інфраструктури, як одного з інструментів технологічного відновлення, покращення інвестиційного клімату, інноваційного розвитку країни та бізнесу; проведення спільних заходів з підвищення правової культури у сфері ІР.
Цьогоріч його гаслом було «She inspires» («Вона надихає»), подія присвячена ролі жінок в інноваційній діяльності, винахідництві, креативних індустріях. Захід складався з показу мод, виставки інноваційних дизайнів, музичних виступів та дегустації традиційних страв регіону.
Україну представили сукні Юлії Магдич та Івани Лобан, вишиванки з елементами доповненої реальності Олени Даць та унікальний пристрій моніторингу стану здоровʼя Cardiomo Ксенії Бєлкіної.
У процесі підготовки заходу істотну допомогу в представленні творчих виробів українських дизайнерок надавала Уляна Хром’як.
Поглиблення співробітництва, підтримка та розвиток ІР-сфери України обговорювалися також під час зустрічей керівництва ІР офісу з національними відомствами Польщі, Молдови, Словаччини, Литви, Латвії, Естонії та інших країн.
Було проведено й робочі зустрічі з відповідними структурами ВОІВ щодо поглиблення проєктів ІР Академії у співпраці з Академією ВОІВ, Центру медіації та посередництва тощо.
Читайте також:
Коментарів немає