У межах Дня IP&Innovations Hub, який пройшов під час Українського тижня інтелектуальної власності (IP Week 2024), відбулися дискусійні панелі. Учасники обговорили практичні аспекти діяльності, розвиток інноваційної інфраструктури, поділилися практичними кейсами та порадами, які стануть корисними для IP спільноти.
Модератором першої дискусійної панелі – “Регіональні інноваційні хаби: перспективи розвитку” – виступила Ольга Кронда, начальниця департаменту розвитку інновацій ІР офісу.
Вона акцентувала увагу присутніх на ролі регіональних хабів як осередків партнерства держави, бізнесу та науковців. А також підкреслила важливість системного підходу задля того, аби ця роль була ефективною та максимально корисною для розбудови інноваційної екосистеми.
“Інноваційні хаби – це елементи інноваційної інфраструктури, задача яких кластерно об’єднати всіх необхідних партнерів на рівні регіону. Це відкриває величезне коло можливостей для співпраці та розвитку. У свою чергу такі об’єднані учасники, до яких входять різноманітні державні, академічні та приватні партнери, стимулюють регіональне зростання”, – зазначила Ольга Кронда.
Ольга Кузьменко та Ольга Кронда
Про готовність бізнесу працювати спільно з державою та науковими установами розповіла Ольга Кузьменко, директорка департаменту досліджень та розробок технологій, компанії KNESS:
“Дуже важливо, аби голос бізнесу чули, адже саме бізнес є тією сферою, де у підсумку застосовують інновації, де є гроші та вплив на економіку країни”.
Відеотрансляцію заходів Дня IP&Innovations Hub дивіться на ютуб-каналі IP офісу:
Про те, як практично реалізувати ідеї, розповіла Тетяна Булана, доцентка кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії НТУ “Дніпровська політехніка”. Вона акцентувала на тому, що найперше і найважливіше – розпочати із прокачки підприємницького мислення серед університетської спільноти:
“Важливо наголошувати, що з університету можна вийти не лише з дипломом, а і з власним стартапом. І це буде нашою спільною мрією”.
Тетяна Булана
Ксенія Семенова, виконуюча обов’язків ректора Національного авіаційного університету підкреслила важливість розвитку культури інтелектуальної власності в Україні задля розбудови конкурентоспроможної держави:
“Це важливо для побудови спільного простору інновацій із ЄС та іншими країнами. Ми не маємо бути просто джерелом мізків. Наші західні партнери мають купувати не наших людей, а продукти їхньої інтелектуальної діяльності”.
Ксенія Семенова
Модератором другої дискусійної панелі – “Можливості залучення фінансування через National IP&Innovations Hub” – виступила Галина Штогрин, начальниця відділу координації грантової діяльності ІР офісу. Вона акцентувала увагу на важливості залучення інвестицій, задля перетворення ідеї в інноваційний продукт та подальшої успішної реалізації проєкту.
Галина Штогрин
Оксана Бережна, генеральна директорка директорату інновацій та звʼязків науки з реальним сектором економіки МОН України, національний координатор COST, розповіла про можливості фінансування:
“COST – це програма науково-технічного співробітництва Європейського Союзу. З 2022-го року Україна стала повноправним членом програми, що дає нам можливість використовувати всі інструменти на рівні з країнами ЄС, робити спільні проєкти з іншими країнами та створювати консорціуми. Ми спостерігаємо позитивну динаміку залученості українських представників у програму (44% станом на кінець минулого року), наші дослідники активно співпрацюють з науковцями та інноваторами ЄС”.
Оксана Бережна
Ігор Таранов, керівник “Офісу Горизонт Європа в Україні” Національного фонду досліджень України, сконцентрувався у своєму виступі на тому, які можливості для розвитку інноваційного середовища може надати їхня програма, що триває у 2021-2027 роках:
“За період функціонування програми “Горизонт Європа” ми вже отримали в якості фінансування понад 36 млн євро. А середній відсоток успішності поданих заявок українськими організаціями дещо перевищує середній відсоток усіх учасників програми. Ми вважаємо це досить успішним показником”.
На важливості бути готовими та відповідати критеріям для залучення великого фінансування та міжнародних інвестицій у своєму виступі зосередився Кирило-Ігнатій Пільчук, керуючий партнер MajorKey Investment Group, співзасновник Investman Ukraine, експерт в сфері Strategies, Business Development, Crisis-management:
“Коли йдеться про те, щоб залучити фінансування від $100 тис до $100 млн, має бути готова відповідна інфраструктура та всі стейкхолдери, включаючи державу. Готовими мають бути також інструменти, які дозволять інновації не лише бути впровадженими у бізнес, а й працювати на міжнародному рівні”.
Ігор Таранов та Кирило-Ігнатій Пільчук
Фото: Ілля Носик
Читайте також інші новини IP Week 2004:
IP Week 2024: National IP&Innovations Hub презентував успішний досвід та нові можливості (відео)
IP Week 2024: суди, адміністративний та позасудові способи захисту (відео)
Моніторинг порушень і боротьба з контрафактом: День IP захисту під час IP Week (відео)
Як ідеї змінюють світ: урок IP Academy в межах IP Week про творчі екоініціативи
Сталий розвиток, інтелектуальна власність та “зелене” майбутнє: стартував IP Week 2024 (відео)
Тиждень інтелектуальної власності 2024: запрошуємо на серію заходів, присвячених IP та інноваціям
Коментарів немає