Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Синергія теорії та практики: IP офіс презентував Центр розвитку права інтелектуальної власності
    02 Грудня 2023 Коментарів немає Irena

    Синергія теорії та практики: IP офіс презентував Центр розвитку права інтелектуальної власності

     

    Україна має певні завдання щодо розвитку права інтелектуальної власності в контексті Звіту Єврокомісії в рамках Пакета Розширення. Водночас Україні потрібно не лише гармонізувати національне законодавство з законодавством ЄС, а й удосконалювати національне правове поле з тим, щоб інтелектуальна власність ставала дієвим фінансовим активом. 

     

    Потрібно створювати законодавчі стимули комерціалізації ІР прав, вирішувати питання у сфері оподаткування, страхування, кредитування, інвестицій тощо. На цьому наголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк, відкриваючи презентацію Центру розвитку права інтелектуальної власності, яка відбулася в межах IP LET Forum.

     

    Олена Орлюк

     

    Місія Центру розвитку права інтелектуальної власності ІР офісу – формування правового поля, яке дозволяє перетворити інтелектуальну власність на рушійну силу соціального, культурного та економічного відновлення України.

     

    Це зазначив радник директора ІР офісу Микола Потоцький під час презентації Центру, основне завдання якого – проведення правових досліджень та розробка пропозицій з розвитку загального законодавства.

     

    У контексті правових досліджень, за словами спікера, робота Центру буде зосереджена на праві інтелектуальної власності ЄС, реалізації ІР прав у цифровій сфері, ІР правах та штучному інтелекті, функціонуванні ІР прав в МСП, правовій природі, балансі прав ІР та інших природніх прав, а також інклюзивності ІР сфери.

     

    Микола Потоцький

     

    В контексті підготовки пропозицій з удосконалення загального законодавства, Центр працюватиме над:

     

    • систематизацією законодавства
    • концептуальною модернізацією законодавства
    • розробкою правових механізмів відшкодування шкоди, завданої ІР сфері війною
    • доопрацюванням пропозицій з унормування відносин стосовно юридичної долі ІР прав, які належать особам, пов’язаним з державою-агресором
    • удосконаленням правового механізму застосування санкцій щодо ІР прав
    • удосконаленням правового механізму управління ІР правами, як активами
    • розробкою законодавчих стимулів комерціалізації ІР прав
    • розробкою правових режимів охорони окремих нетрадиційних об’єктів ІР прав

     

    Також Микола Потоцький зосередився на засадах модернізації законодавства, на якому працює ІР офіс. Серед них:

     

    • систематизація, оптимізація, лібералізація та спрощення експертних, реєстраційних процедур та процедур діяльності Апеляційної палати;
    • відмова від нефункціональних дій та документів;
    • відмова від архаїзму (проходження процедур отримання висновку експерта, на підставі якого приймається рішення НОІВ про реєстрацію) та надання висновку експерта, прийнятого за результатами проведення експертизи, статусу юридично значущого документа;
    • перегляд підходу до подання документів про сплату державного мита;
    • відмова від концепції операцій з охоронними документами / реєстраціями / об’єктами (видача, передача, визнання недійсним) та впровадження концепції операцій з правами інтелектуальної власності.

     

    Участь у презентації Центру також взяли провідні науковці в сфері інтелектуальної власності.

     

    • На концепціях систематизації ІР законодавства зосередився д.ю.н., професор, завідувач кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права ННІП КНУ імені Тараса Шевченка Анатолій Кодинець.

     

    Анатолій Кодинець

     

    • Сергій Глотов, к.ю.н., асоційований професор факультету права Вільнюського університету (Литва), експерт Ради Європи, представник НФДУ, розкрив тему прав інтелектуальної власності, які належать особам, пов’язаним з державою-агресором.

     

    Сергій Глотов

     

    • Олександр Дорошенко, к.ю.н., директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, під час свого виступу ідентифікував проблеми в частині удосконалення ІР законодавства та окреслив перспективи співпраці НДІ ІВ та Центру.

     

    Олександр Дорошенко

     

    • Про законодавчі бар’єри і стимули комерціалізації ІР розповіла д.ю.н., професорка, декан юридичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса Ірина Коваль.

     

    Ірина Коваль

     

    • На удосконаленні законодавства про комерційну таємницю та ноу-хау зупинився д.ю.н., директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України Юрій Капіца.

     

    Юрій Капіца

     

    • Своїми думками щодо стратегічного розвитку ІР законодавства поділився також Голова Всеукраїнської асоціації патентних повірених Василь Красніков.

     

    Василь Красніков

     

    “Українська нація є надзвичайно креативною та інноваційною. А наше завдання полягає у тому, щоб розробити інструментарій та законодавчі норми для розвитку цього потенціалу”, – підбиваючи підсумки IP LET FORUM, зазначила Олена Орлюк.

     

    IP LET FORUM завершив свою роботу.

     

    Ознайомитись із перебігом подій форуму ви зможете, переглянувши відеозаписи на ютуб-каналі ІР офісу:

     

    • День 1 (01.12.2023)

     

     

    • День 2 (02.12.2023)

     

     

    Читайте також:

     

    Підвищення обізнаності народних депутатів у сфері ІВ: IP офіс та Дослідницька служба Верховної Ради України підписали меморандум про співпрацю

     

    Захист прав інтелектуальної власності в контексті викликів на шляху європейської інтеграції – у фокусі уваги IP LET FORUM

     

    IP LET FORUM: Вплив інтелектуальної власності на економіку країни

     

    Як розвивати інноваційну екосистему в Україні: на IP LET FORUM презентували National IP & Innovations Hub

     

    ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM: день другий (наживо)

     

    IP LET FORUM: на шляху до євроінтеграції українська виноробна галузь переживає драматичні події, але розвивається попри все

     

    Креативні індустрії: під час IP LET FORUM обговорили тенденції та інструменти підтримки для формування майбутнього

     

    Скасування зупинення процедурних строків щодо ІР прав та гармонізація із законодавством ЄС, — Сергій Іонушас розповів про плани Парламенту 

     

    IP LET FORUM: як новітні технології впливають на сферу інтелектуальної власності

     

    IP LET FORUM: “Інновації та інтелектуальна власність в Україні: навігація на перетині бачення держави, бізнесу та спільноти”

     

    Україна на 98% виконала зобовʼязання за Угодою про Асоціацію з ЄС у сфері інтелектуальної власності й впевнено крокує вперед, — Олена Орлюк на IP LET FORUM

     

    Україна отримає всебічну підтримку ВОІВ для розвитку сфери інтелектуальної власності, – Хабіп Асан під час IP LET FORUM

     

    Стартував ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій IP LET FORUM (дивіться наживо)

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає