Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Наука має стати форпостом інновацій, – Олена Орлюк на міжнародному семінарі “Моніторинг науково-технічного та інноваційного розвитку України”
    31 Травня 2024 Коментарів немає Irena

    Наука має стати форпостом інновацій, – Олена Орлюк на міжнародному семінарі “Моніторинг науково-технічного та інноваційного розвитку України”

     

    Наукові дослідження, технології та інновації є важливим аспектом розвитку прогресу, а для України – ще й питання перемоги у війні і майбутньої відбудови. Тому актуальною стає інформація про стан наукового та технологічного розвитку, його економічний потенціал та протидія викликам.

     

    Про це йшлося під час міжнародного семінару “Моніторинг науково-технічного та інноваційного розвитку України”. Захід організували Інститут економіки та прогнозування (ІЕП) НАН України, Європейська економічна комісія (ЄЕК) ООН за підтримки ІР офісу.

     

    Зокрема директорка ІР офісу Олена Орлюк наголосила на тому, що наука має стати форпостом інновацій, які є запорукою розвитку економіки:

     

    Розвинені країни світу істотну частку свого ВВП мають з індустрій, які спираються на інтелектуальну власність. І в їх основі часто лежать саме наукові розробки. В Європі та США ця цифра сягає 40% ВВП. Україна тут має значний потенціал. ІР офіс докладає усіх зусиль, щоб донести до влади про важливість наукових досліджень, надійної охорони та ефективного захисту інтелектуальної власності в нашій державі, і створює умови для розвитку цих сфер”.

     

    Також директорка ІР офісу поінформувала про практичні кроки, які робить відомство. Зокрема про:

     

     

    Розповідаючи про роботу мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) в Україні, Олена Орлюк зазначила що на сьогодні в Україні функціонує 38 TISCs (включно з Головним офісом TISC ІР офісу): у 2023 році було відкрито 16 TISCs, а у 2024 році – 8.

     

    Очільниця ІР офісу зазначила про те, що National IP&Innovations Hub презентував інформаційний звіт “Зелені технології, інновації та інтелектуальна власність”, розробив дайджест актуальних грантових програм за пріоритетними напрямками відповідно до Глобальної інноваційної візії України.

     

    Учасники семінару також обговорили:

     

    • проблеми статистичного вимірювання науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні та світі;
    • моніторинг науково-технічної діяльності бізнес-сектору: як отримати надійні дані;
    • виклики моніторингу наукового та інноваційного розвитку під час війни та повоєнний період та шляхи їх вирішення;
    • формування дієвої системи моніторингу науково-технічного та інноваційного розвитку України.

     

    Довідково:

     

    Міжнародний семінар “Моніторинг науково-технічного та інноваційного розвитку України” пройшов 30 травня 2024 року у змішаному форматі. Серед його учасників зокрема були:

     

    • Президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній,
    • голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій доктор фізико-математичних наук Олександра Антонюк,
    • керівник секції з інноваційного розвитку та конкурентоспроможності Європейської економічної комісії ООН Ральф Гайнрих,
    • представники державних органів, наукових та освітніх установ.

     

    Читайте також:

     

    Інтеграція в європейську наукову спільноту: IP офіс долучився до заходу Офісу Горизонт Європа в Україні

     

    IP Week 2024 фінішував: IP захист, інноваційна економіка, освіта та науковий потенціал – ключові засади проєкту Національної IP стратегії

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає