7 лютого 2024 року виповнилось п’ять років відтоді, як Україна на рівні Конституції закріпила європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу нашої країни.
Сфера інтелектуальної власності й питання гармонізації національного законодавства щодо IP відповідно до найкращих європейських правил мають важливе значення у контексті набуття Україною статусу члена ЄС.
Досвід євроінтеграції України в умовах війни має унікальний характер. Здійснюючи опір військовій агресії рф, потерпаючи від втрат та постійних ракетних обстрілів, країна набула статусу кандидата на вступ до ЄС (23 червня 2022 року), продовжує європейську інтеграцію в різних сферах, поглиблює партнерство з ЄС, виконує рекомендації Єврокомісії.
Триває активний процес адаптації національного законодавства у сфері ІВ до acquis ЄС. Показник виконання положень Угоди про асоціацію між ЄС та Україною для сфери інтелектуальної власності у 2022 році був одним з найвищих в Україні та в підсумку становить 98%.
8 листопада 2023 року Європейська комісія оприлюднила Звіт про прогрес України в рамках Пакета розширення ЄС 2023 року, в якому рекомендовано Європейській Раді розпочати переговорний процес з Україною.
Вже 14 грудня 2023 року Європейська Рада вирішила розпочати переговори про вступ з Україною та ухвалити відповідні рамки переговорів після того, як будуть здійснені відповідні кроки, викладені у рекомендаціях Європейської Комісії від 8 листопада 2023 року.
24 квітня 2024 Україна передала Європейській Комісії перший Звіт щодо виконання рекомендацій у сфері реформ, визначених для України у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2023 року.
на винаходи +5,5%;
на корисні моделі +47,4%;
на промислові зразки +34,8%;
на торговельні марки +55,4%;
надійшло на 49,5% більше заявок для реєстрації авторського права на твір.
Про це свідчать дані інформаційного дашборду ІР офісу.
За час роботи Центром:
Центр спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності – спеціалізований майданчик для фахового спілкування щодо протидії контрафакту за аналогією із Європейською обсерваторією з питань порушень прав інтелектуальної власності.
За час роботи Центром спостереження IPR:
проведено роботу з налагодження співробітництва з міжнародним організаціями:
задля посилення захисту прав інтелектуальної власності підписано меморандуми про співробітництво з державними органами:
Представниками Центру разом із представниками правоохоронних (Бюро економічної безпеки) та митних (Державна митна служба України) органів взято участь у:
Українська делегація від ІР офісу взяла участь у засіданнях 16-ї сесії Консультативного комітету з правозастосування ВОІВ (з 31 січня по 2 лютого 2024 року у Женеві, Швейцарія).
Центр організовує освітні та просвітницькі заходи для різних цільових та вікових аудиторій.
National IP&Innovations Hub – потужний центр активізації інновацій, який підтримує дослідження, розробку, комерціалізацію об’єктів права інтелектуальної власності і трансфер технологій, заохочує інвестиції в економіку України та сприяє створенню робочих місць.
У межах діяльності National IP&Innovations Hub:
На 1 червня 2024 року в Україні функціонує 38 TISCs, включно з Головним офісом TISC УКРНОІВІ: у 2023 році було відкрито 16 TISCs, а у 2024 році – 8. Розширено суб’єктний склад учасників мережі TISC в Україні: регіональні TISCs створюються як на базі закладів вищої освіти та наукових установ, так і регіональних торгово-промислових палат, громадських організацій тощо.
Налагоджено співробітництво з провідними технологічними вузами з різних регіонів України, фондами та стартапами.
Запроваджено послуги з:
Цим структурним підрозділом станом на 1 червня 2024 року:
IP Academy – Національний навчальний центр з інтелектуальної власності в Україні
У 2023 році IP Academy завершила підготовку тренерів за програмою навчання, що передбачено Меморандумом, та отримала офіційний статус Національного навчального центру з інтелектуальної власності – партнера Академії ВОІВ (WIPO Academy).
У 2023 році IP Academy проведено:
Зі звітом про діяльність IP Academy у 2023 році можна ознайомитися за посиланням.
1 січня 2023 року відбулося набрання чинності Законом України від 1 грудня 2022 року №2811-IX «Про авторське право та суміжні права», що розроблявся з метою виконання Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію, а також прийнято підзаконні нормативно-правові акти на виконання його положень:
(доповнюється свіжими новинами)
Коментарів немає